دبیر ستاد خدمات سفر و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان از ثبت 8 و نیم میلیون شب اقامت در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «رضا برومند» صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: از 25 اسفند97 تا 15 فروردین 98 تعداد 2 میلیون و 817 هزار و 502 نفر وارد این استان شدند و 8 میلیون و 459 هزار و 308 نفر اقامت شبانه در اماکن اقامتی، مدارس و کمپ های هرمزگان ثبت شد.

وی در ادامه به تشریح خدمات داده شده به مسافران نوروزی پرداخت و افزود: دراین مدت 581 هزارو 588 خودرو و 4 میلیون و 204 نفر به جزیره های استان سفر کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان ادامه داد: یک میلیون و 852 هزار و 348 نفر از اماکن تاریخی بازدید کردند و 4 میلیون و 702 هزار و 810 نفر هم به تماشای جاذبه های طبیعی پرداخته و یک میلیون و 211 هزار و 23 نفر دیگر از جاذبه های دست ساز دیدن کردند.

برومند یاد آور شد: برای معرفی هرمزگان افزون بر60 هزار نسخه کتابچه راهنمای گردشگری؛ نقشه استان و شهرستان، بروشور، بنرهای اطلاع رسانی و خیرمقدم، لوح های فشرده جاذبه های گردشگری توزیع شد و

دبیر ستاد خدمات سفر هرمزگان بیان داشت: 4 هزار و 559 مورد بازدید نظارتی از اماکن زیر پوشش میراث فرهنگی انجام شده که منجر به 105 فقره تشویق، 232 مورد تذکر و 18 اخطار شده است.

وی اظهارداشت: نمایشگاه های صنایع دستی با ۱۰۹ غرفه در ۸ شهرستان از ۲۹ اسفند 97 تا ۱۴ فروردین سال ۹۸ برپا شد و در کنار این نمایشگاه ها غرفه هایی نیز برای معرفی جاذبه های گردشگری، پخت غذاهای محلی برپا شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان با اشاره به برگزاری جشن نوروزگاه و شادی در سراسر استان گفت: جشن نوروزگاه در بندرعباس در معبد هندوهای بندرعباس هر شب از اول تا ۱۲ فروردین و در ۱۰ شهرستان استان با هدف معرفی آیین، رسوم و فرهنگ مردم هرمزگان برگزار شد.

برومند بیان داشت: همچنین استراحتگاه های بین راهی عشایری (سیاه چادر) برای جذب بیشتر گردشگران و مسافران راه اندازی در شهرستان حاجی آباد راه اندازی شد.