سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خواستار تشکیل فوری کمیته ویژه نظارت بر جمع آوری سگ های ولگرد در هرمزگان شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان ساعت ۱۵ دوازدهم فروردین ماه سال‌جاری، در محله مسجد بلال روستای رمکان قشم شش قلاده سگ ولگرد پس از حمله به یک کودک سه ساله، شکم وی را دریدند، این کودک بر اثر جراحات وارده در ساعات اولیه جان باخت.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در واکنش به این موضوع با صدور دستوری خطاب به کلیه فرمانداران شهرستان های تابعه استان هرمزگان خواستار تشکیل فوری کمیته ویژه نظارت بر جمع آوری سگ های ولگرد در استان هرمزگان و همچنین تاکید بر رسیدگی به هرگونه اهمال کاری و عدم همکاری احتمالی از سوی دستگاه های متولی در این رابطه شد.

 در بخشی از  نامه ی ایرج حیدری خطاب به کلیه فرمانداران شهرستان های تابعه استان آمده است:

«با توجه به گزارشات واصله در خصوص نارضایتی شهروندان مبنی بر عدم جمع آوری سگ های ولگرد، جمع آور این حیوانات ضروری است.

تمامی فرمانداران  ضمن فعال سازی کمیته مربوطه و پیگیری مستمر و جدی مصوبات با بهره گیری از ظرفیت های قانونی نسبت به رفع معضل موجود  اقدام نمایند.

با هرگونه اهمال و عدم همکاری احتمالی دستگاه های متولی در اجرایی شدن مصوبات، برخورد جدی صورت می‌گیرد.»

گفتنی است که پیش از این خبرگزاری موج هرمزگان نسبت به این وضعیت هشدار داده و  در گزارشی با تیتر «خیابان‌های بندرعباس در قرق سگ‌های ولگرد» که در شهریور ماه 1397 منتشر شد به شکلی مفصل به معضل سگ‌های ولگرد در خیابان های بندرعباس پرداخته است.