قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم از ثبت یک میلیون نفر بازدید از سایت‌های گردشگری قشم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «عبدالجواد کمالی» از ثبت یک میلیون نفر بازدید از سایت‌های گردشگری قشم خبر داد.

وی در تشریح این خبر گفت: آمار بازدید مهمانان نوروزی قشم از سایت‌های گردشگری این جزیره از مرز یک میلیون فراتر رفت.

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم افزود: از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۴ فروردین امسال بیش از یک میلیون بازدید از ژئوسایت‌ها و اماکن گردشگری قشم همچون جزایر ناز، جنگل حرا، چاهکوه، خلیج دلفین ها، غار‌های خربس، دره ستاره ها، قلعه پرتغالی‌ها و دیگر سایت‌ها به ثبت رسیده که نشان از افزایش ۷۰ درصدی آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

کمالی از پنج استان خراسان رضوی، تهران، فارس، اصفهان و کرمان با ۵۴ درصد سهم به عنوان استان‌های پیشتاز سفر به این‌جزیره نام برد و گفت: سهم بقیه استان‌ها از سفر به قشم در جنوب کشور ۴۶ درصد بود.

 عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در مدت یاد شده بیش از ۷۳۶ هزار مهمان از سه مسیر هوایی (فرودگاه قشم)، دریایی (اسکله شهید حقانی بندر عباس) و زمینی (اسکله پُهل) با بیش از ۱۳۰ هزار انواع خورو و استفاده از شناور‌های لندینگ کرافت وارد این جزیره در جنوب کشور شدند.

وی افزود افزود: بیش از ۵۰۰ هزار نفر از مهمانان امسال قشم و به عبارتی ۷۰ درصد آنان افرادی بودند که برای نخستین بار به این جزیره سفر کردند و این نشان از معرفی خوب قشم در استان‌های مختلف کشورمان دارد.

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: در مدت تعطیلات پایان سال و نوروز ۹۸ بیش از پنج میلیارد ریال صنایع دستی بانوان هنرمند جزیره از سوی مهمانان نوروزی خریداری شده است.

به گزارش موج، جزیره قشم با یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران واقع شده است.