امام جمعه موقت سنندج اظهار داشت: امروز روز امتحان توانمندها و اهل سخاوت است، امروز مسلمانان مورد امتحان قرار می‌گیرند چرا که بی‌تفاوتی نشانه مسلمانیت نیست بلکه مسلمانان با این افراد ابراز همدردی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، ماموستا معروف خالدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج ، با تبریک عید مبعث اظهار کرد: حادثه سیل موجب نگرانی و غم برای همه ملت ایران شد که آسیب‌های جانی و مالی را به عده‌ای از هموطنانمان وارد کرد.

امام جمعه موقت سنندج اذعان داشت: امروز روز امتحان توانمندها و اهل سخاوت است، امروز مسلمانان مورد امتحان قرار می‌گیرند چرا که بی‌تفاوتی نشانه مسلمانیت نیست بلکه مسلمانان با این افراد ابراز همدردی می‌کنند.

وی تصریح کرد:‌ همانطور که ملت مسلمان ایران در تمامی برهه‌ها در گذشته از امتحانات سربلند بیرون آمده‌اند در این امتحان الهی هم سربلند بیرون آمدند.

وی اضافه کرد:‌ برخی از مسوولان نامسلمان اروپایی مانع از ارسال کمک‌های مردمی به مردم سیل‌زده کشورمان شدند که باید بدانند خداوند تاوان این عمل را از آنها می‌گیرد.

وی با بیان اینکه همه اینها امتحان الهی است و در قرآن به آن اشاره شده است، گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید هر نوع امتحانی در مسیر انسان مسلمان قرار دارد و باید سعی کنیم با صبر از این امتحانات سربلند بیرون بیاییم.

خالدی خاطرنشان کرد:‌ کسانی که در این شرایط از نفس و مال خود می‌گیرند و به دیگران کمک می‌کنند در شرایطی که خود احتیاج دارند مورد رحمت و مغفرت خدا قرار می‌گیرند.

وی افزود: اگر ما در صحنه حضور پیدا کنیم و در کنار هم باشیم رحمت خدا نیز شامل حالمان می‌شود و از این بحران با آسیب کمتر خارج خواهیم شد.

امام جمعه موقت سنندج گفت: خدمات سپاه، نیروی انتظامی و دستگاه‌های خدمات‌رسان در راستای تامین امنیت و آسایش مردم قابل تقدیر است.

وی اظهار کرد: کسانی که در برابر مصیبت‌های الهی سر تعظیم پایین آورده و به هم‌نوعان خود در بحران‌ها کمک می‌کنند مورد رحمت و بخشش خدا قرار می‌گیرند.

خالدی اضافه کرد:‌ استقامت در میدان عمل است و زمانی که مسلمانی می‌گوید من مسلمان و به خدا و پیامبرش اعتقاد دارم باید در میدان عمل نیز در زمان بروز مشکلات صبر و استقامت را پیشه کنند.

وی با بیان اینکه کسی روی ایمانش ثابت قدم باشد یعنی ایمان دارد، گفت: ثابت قدم در ایمان کسی است که هر کاری را تنها برای رضای خدا انجام می‌دهد.

امام جمعه موقت سنندج حفظ زبان و دوری از سوءظن را مورد تاکید قرار داد و گفت: بدگمانی و سوءظن استقامت را در انسان پایین می‌آورد.