شهردار اردبیل از اجرای طرح جمع آوری ماهی های قرمز و سبزه های عید نوروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حمید لطف اللهیان امروزدر جمع خبرنگاران اظهار کرد: همانند سال های گذشته همزمان با ۱۳ فروردین روز طبیعت، طرح جمع آوری ماهی های قرمز و سبزه های نوروزی در اردبیل اجرا می شود.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح  جلوگیری از آلودگی محیط زیستی است گفت: ورود سبزه های نوروزی به رودخانه بالیخلی چای و شورابیل به محیط زیست آسیب وارد کرده و اختلالاتی در چرخه زیست محیطی ایجاد می کند.

شهردار اردبیل با تاکید بر مشارکت شهروندان اردبیلی در اجرای این طرح گفت: ایستگاه هایی در چهار ورودی شهر بدین منظور تعبیه شده و آماده جمع آوری ماهی های قرمز عید نوروز هست.

لطف اللهیان عنوان کرد: پل هفت چشمه، پل آبروان، میدان ورزش، میدان ایثار، مجتمع شورابیل ، پل قدس، پل عطایی، زیر پل هوایی، بهشت زهرا، مجتمع فدک، میر اشرف، سیدصدرالدین و میدان فاطمیون ازجمله ایستگاه هایی است که سبزه های نوروزی و ماهی های قرمز، در آنجا جمع آوری خواهد شد.

شهردار اردبیل همچنین از توزیع کیسه زباله در ۴ خروجی شهر خبر داد و افزود:   در روز سیزده بدر کیسه های زباله بین شهروندان و  مسافران نوروزی با هدف فرهنگسازی و پاک نگهداشتن طبیعت از زباله ها توزیع خواهد شد که این زباله ها نیز بعد از دپو از محیط شهر خارج می شوند.