مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان از پذیرش و اسکان ۷۰ هزار خانوار فرهنگی از آعاز تعطیلات نوروزی تا کنون در مراکز فرهنگی هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «موسی دادی زاده» از پذیرش و اسکان  ۷۰ هزار خانوار فرهنگی از آغاز تعطیلات نوروزی تا کنون در مراکز فرهنگی هرمزگان خبر داد.

وی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از ستادهای اسکان نواحی یک و دو بندرعباس با بیان اینکه شهرستان های بندرعباس و قشم تاکنون بیشترین میزان پذیرش گردشگر نوروزی را به خود اختصاص دادند، گفت: تا کنون 70 هزار ۷۰ هزار خانوار فرهنگی از آغاز تعطیلات نوروزی تا کنون در مراکز فرهنگی هرمزگان پذیرش و  اسکان داده شدند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان ادامه داد: این تعداد خانوار در قالب ۷۵۵ هزار نفر روز است که در این مدت پذیرش شدند.

دادی زاده تصریح کرد: امسال با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و تلاش شبانه‌روزی تیم اجرایی، سعی در ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی را داشتیم که امیدواریم رضایت خاطر فرهنگیان عزیز را در پی داشته باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ناپایداری‌های جوی و بارندگی‌های پی در پی، گفت: آموزش و پرورش هرمزگان علاوه بر 418 مدرسه، سایر امکانات خود اعم از سالن‌ها، کریدورها، نمازخانه‌ها و راهروها را نیز در اختیار ستاد بحران استان قرار داده تا سایر هم‌وطنان بتوانند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند. 

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان بیان داشت: امسال در مجموع با توجه به شرایط خاص جوی حدود دو هزار عامل اجرایی در ستاد‌های اسکان آموزش و پرورش مشغول خدمات‌رسانی به گردشگران نوروزی هستند که این روند همچنان ادامه دارد.

دادی زاده همچنین گفت: با توجه به آغاز دور دوم تعطیلات نوروزی، با تقویت نیروی انسانی و امکانات و ظرفیت‌ها، تلاش خواهیم کرد تا پایان فعالیت ستاد اسکان، بدون وقفه خدمات شایسته‌ای را برای گردشگران عزیز نوروزی ارائه کنیم.

این مسوول با اشاره به قابلیت‌های توریستی استان هرمزگان، یادآور شد: هرمزگان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری کشور در فصل بهار همواره مورد توجه مسافران نوروزی بوده است که امسال نیز با وجود مشکلاتی در ناپایداری هوا شاهد استقبال خوب هموطنان عزیز از جاذبه‌های متنوع این استان بودیم.

دادی‌زاده در پایان گفت: امسال در مجموع 418 مدرسه با سه هزار و 160 کلاس در هرمزگان و هم چنین باشگاه شماره یک و پردیس دانشگاه فرهنگیان برای اسکان فرهنگیان در تعطیلات نوروزی منظور شده است.