محمد اسلامی گفت: به‌طور طبیعی راه‌های فرعی و روستایی بیشترین آسیب را در سیل چند روز گذشته تاکنون در سطح کشور متحمل شدند چون به لحاظ مهندسی و هندسه راه متأثر از مسیر طبیعی که در طول تاریخ شکل‌گرفته احداث‌شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان کرمانشاه به همراه معاون اول رئیس‌جمهور، در جمع خبرنگاران در خصوص خسارت ناشی از سیل به راه‌های کشور ابراز داشت: تاکنون حدود ۶۵ درصد راه‌هایی که در کل کشور آسیب‌دیده‌اند در راه‌هایی روستایی و فرعی بوده است و در کنار آن نقاطی که همراه با ریزش کوه بود که نقاط شناخته‌شده‌ای هستند و هشدارهای ناشی از وقوع سیل نیز از قبل داده‌شده است.

اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه در اثر بارش‌های بهاری تاکنون هم زمین اشباع‌شده و هم حداکثر ظرفیت رودخانه‌ها پرشده است، مردم باید به هشدارها توجه داشته و حاشیه رودخانه‌ها نیز توسط پیگیری مسئولین و همکاری مردم تخلیه گردد.

وی عملکرد ستاد بحران کرمانشاه در مقابله با وقوع احتمالی سیل و به حداقل رساندن آسیب‌های ناشی از آن را خوب عنوان کرده و افزود: مهم‌ترین موضوعاتی که اکنون در سطح کشور با آن مواجه هستیم آب شستگی، ریزش کوه، رانش زمین و تخریب پل‌هاست که می‌طلبد مردم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و به تذکرات پلیس‌راه و راهداران توجه داشته باشند.