عضو هیات عامل و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: افرادی که تمایل به فعالیت در زمینه حمل و نقل دریایی و صنایع دریایی دارند، می‌توانند از وجوه اداره‌شده به‌عنوان تسهیلات بانکی با سود صفر درصد استفاده کرده و به رونق تولید در کشور کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «منصور آرامی» پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از بندر شهید حقانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استفاده از اقتصاد درون‌زا برای رونق دادن به بخش‌های داخلی با هدف توسعه صنایع دریایی، آبادانی و افزایش اشتغال در کشور در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد، افزود: سرعت بخشیدن به تولید داخلی با استفاده از وجوه اداره شده نیز از دیگر راهبردهای سازمان بنادر و دریانوردی کشور است.

وی ادامه داد: در همین رابطه، تسهیلاتی در اختیار فعالان گردشگری و حمل و نقلی برای نوسازی ناوگان سفرهای دریایی، ایجاد مراکز لجستیکی و راه‌اندازی فعالیت‌های ارزش افزوده در پسکرانه بنادر قرار خواهد گرفت.

عضو هیات عامل و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: افرادی که تمایل به فعالیت در زمینه حمل و نقل دریایی و صنایع دریایی دارند، می‌توانند از این وجوه اداره‌شده به‌عنوان تسهیلات بانکی با سود صفر درصد استفاده کرده و به رونق تولید در کشور کمک کنند.

وی بیان داشت: وجود سه پهنه بزرگ دریایی در جنوب و شمال، ۵۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی و شرایط آب و هوایی چهار فصل ایران از ظرفیت‌های کشور برای رونق بخشی به صنعت گردشگری هستند و این امکان را ایجاد می‌کند تا در تمام فصول سال، گردشگران بتوانند از این ظرفیت‌ها جاذبه‌ها بهره‌مند شوند.

عضو هیات عامل و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور تاکید کرد: باید زیرساخت‌ها و پیش‌نیازهای صنعت گردشگری دریایی در کشور فراهم شود تا شاهد رونق تولید و ارائه خدمات متنوع به مشتریان در بخش صنایع دریایی باشیم.

آرامی بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی با برنامه‌ریزی مدون، تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های داخلی، ارائه مطلوب خدمات دریایی و بندری را در راستای «رونق تولید» به ویژه در صنعت حمل و نقل دریایی محقق کند.