مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان با اشاره به افزایش انتصاب مدیران زن در هرمزگان گفت: انتصاب مدیران زن در هرمزگان به ۳۰ درصد رسید

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «نازنین شیبانی» با اشاره به افزایش انتصاب مدیران زن در هرمزگان گفت: انتصاب مدیران زن در هرمزگان به ۳۰ درصد رسید.

وی با اشاره به وجود تفکر مردانه در انتصابات و عدم باور اکثریت به توانایی زنان افزود: همچنان در جامعه ما تفکر مردانه حکم فرماست و عده‌ای بر این باورند که مردان مدیریتی بهتر دارند.

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان تصریح کرد: ساختار عرصه‌های مدیریتی و سیاستگذاری‌ها در کشور ما، یک ساختار مردانه است و تعصبات سنتی در مقابل زنان برای گرفتن پست‌های مدیریتی وجود دارد.

توازن جنسیتی یکی از شاخص های توسعه پایدار

شیبانی با ابراز خرسندی از انتصاب بانوان فعال و چهره‌های علمی توانمند در حوزه‌های مختلف ادامه داد: توازن جنسیتی و عدالت یکی از شاخص‌های توسعه پایدار در هر جامعه‌ای محسوب می‌شود و انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی نشان از توسعه‌یافتگی آن جامعه است.

وی اضافه کرد: انتصابات مدیران زن با تاکید و نگاه ویژه استاندار هرمزگان بوده و تا کنون ۸۴ پست‌ مدیریتی استان به زنان  واگذار شده است.

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان  گفت: هفت نفر از مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی، ۲۹ نفر از معاونین مدیران‌کل، چهار رئیس ستاد در ادارات‌کل و ۴۵ نفر از روسای ادارات‌کل شهرستانی هرمزگان به بانوان اختصاص دارد.

این مقام مسوول در پایان سخنان خود با تاکید بر اهمیت مهارت محوری، اظهار کرد: بهترین پشتوانه زنان برای ورود به عرصه‌های مدیریتی، فعالیت موثر و نشان دادن عملکرد مثبت به جامعه است که این شاخص مهر تاییدی برای رسیدن به شایسته سالاری بانوان است .