هوشنگ بازوند در نشست ستاد بحران استان کرمانشاه با حضور معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ۶۶۸ روستا با جمعیت ۱۴۱۲۶ خانوار و در شهرهای کرمانشاه بیش از ۵ هزار خانوار در معرض سیل هستند که در این راستا تمامی مدیران استان بسیج شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در نشست ستاد بحران استان با اولویت به حداقل رساندن خطرات سیل در کرمانشاه که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور ، ابراز داشت: با هشدار سازمان هواشناسی کرمانشاه در خصوص وقوع احتمالی سیل با ورود سامانه جدید بارشی که به‌اندازه یک‌فصل بارندگی در استان خواهیم داشت، ۴۵ جلسه مدیریت بحران با ۶۴۲ مصوبه تشکیل و به مسئولان و مدیران استان ابلاغ‌شده است.

بازوند با تأکید بر اینکه وفاق خوبی در بین مدیران کرمانشاه وجود دارد، خبر داد: از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات برای کاهش خسارات احتمالی ناشی از سیل در کرمانشاه استفاده شده است.

وی تصریح کرد: از تمامی امکانات سپاه، ارتش و سایر دستگاه‌های اجرایی در راستای کاهش آسیب‌های ناشی از سیل استفاده شده و همچنین تعداد ۸۵۶ مدرسه و ۹۰۰ سالن و ۲۹۷ مسجد برای اسکان اضطراری سیل‌زدگان احتمالی آماده‌شده است.

استاندار کرمانشاه در خصوص وضعیت کنونی سدهای کرمانشاه نیز گفت: در حال حاضر یک میلیارد و ۳۵۲ میلیون مترمکعب ظرفیت سدهای استان است که از این مقدار ۵۳۰ مترمکعب بر ثانیه رهاسازی می‌شود.

بازوند در خصوص وضعیت مناطق زلزله‌زده سرپل ذهاب در برابر وقوع احتمالی سیل اظهار داشت: با توجه به اینکه در موج اول بارش‌های اوایل فروردین خسارت جانی در این مناطق یک کشته بود، در شرایط کنونی در سرپل ذهاب کانکس‌هایی که در مسیر سیل بودند تخلیه‌شده‌اند.