قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم منطقه آزاد قشم با اشاره به استقبال گردشگران نوروزی از سفر به جزیره قشم، از ورود بیش از ۶۴۰ هزار گردشگر به جزیره قشم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «عبدالجواد کمالی» با اشاره به استقبال گردشگران نوروزی از سفر به جزیره قشم، گفت: از 25 اسفند ماه سال گذشته تا کنون بیش از  ۶۴۰ هزار گردشگر به جزیره قشم  وارد شده‌اند.

وی با بیان اینکه این گردشگران از نقاط مختلف کشور و همچنین چند کشور خارجی به جزیره‌ی قشم سفر کرده‌اند، گفت:  این  گردشگران از سه مبدا هوایی (فرودگاه بین المللی قشم)، دریایی (بندر شهید حقانی بندرعباس) و زمینی (بندر پهل ) وارد جزیره قشم شدند.

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم منطقه آزاد قشم گفت: دراین مدت افزون بر ۱۱۵ هزار خودرو مهمانان نوروزی از بندر پهل توسط ۲۰ فروند شناور لندینگ کرافت (شناور‌های ویژه حمل خودرو بر روی دریا) وارد اسکله لافت شدند.

کمالی افزود: بیش از ۷۵۵ هزار گردشگر هم در این مدت از سایت‌ها و ژئوسایت‌های ژئوپارک جهانی قشم و اماکن گردشگری این جزیره بازدید کردند که نشان از رشد بیش از ۴۲ درصدی علاقمندی مهمانان جزیره به ظرفیت‌های گردشگری این منطقه دارد.

وی گفت: با توجه به اقدامات انجام شده سال گذشته در زمینه استاندارد سازی اماکن اقامتی قشم، هفت هزار تخت هتل ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمانپذیر‌های این جزیره از سوی گردشگران نوروزی برای ایام تعطیلات رزرو شده است.

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم منطقه آزاد قشم گفت:  ۷۶ کاشانه مهمان روستایی هم برای بیش از دو هزار گردشگر در هر روز از ایام نوروز ۹۸ برنامه ریزی کرده اند که انتقال فرهنگ، آداب، رسوم و آئین‌های ویژه مردم ساحل نشسن خلیج فارس به گردشگران در کاشانه‌های مهمان از مهمترین دستاورد‌های ایجاد این خانه‌های بوم گردی در روستا‌های جزیره قشم است.

به گزارش موج، جزیره قشم با یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت در جنوب ایران و در آبهای خلیج فارس واقع است.

 

بیشتر بخوانید:

قشم نهنگ آرمیده در تنگه‌ی هرمز/جاذبه‌های گردشگری قشم را بهتر بشناسیم

جاذبه های گردشگری جزیره هنگام را بشناسید/ زیباترین و دیدنی ترین مکان های گردشگری جزیره هنگام