مدیر تعاون روستایی هرمزگان با بیان اینکه در مراکز توزیع میوه تنظیم بازار هرمزگان پرتقال و سیب درختی 20 درصد زیر قیمت بازار عرضه می شود از رشد 35 درصدی ذخیره سازی میوه تنظیم بازار در ایام نوروز امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «سیروس اسدپور» پیش از ظهر امروز در حاشیه‌ی بازدید از مراکز توزیع میوه تنظیم بازار هرمزگان گفت: میزان ذخیره سازی میوه تنظیم بازار در ایام نوروز امسال نسبت به سال گذشته 35 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه با ورود شبکه توزیع میوه توسط تعاون روستایی قیمت ها نه تنها متعادل شد بلکه از نرخ اولیه نیز پایین تر آمده است، گفت: قیمت سیب درختی از 68 هزار ریال به 60 هزار ریال تعدیل داده شد.

مدیرکل تعاون روستایی هرمزگان اظهارداشت: در حال حاضر پرتقال نیز با قیمت 20 درصد کمتر از بازار و با نرخ 42 هزار ریال به فروش می رسد.

اسدپور با بیان اینکه قیمت میوه های تنظیم بازاری (سیب و پرتقال) در هرمزگان به صورت روزانه رصد می‌شود، ادامه داد: سامانه ‌ای نیز امسال برای نظارت کامل بر توزیع میوه شب عید ایجاد شده که مشخصات مراحل و اشخاص توزیع کننده میوه در آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه پرتقال والنسیا 42 هزار تا 51 هزار ریال و سیب درختی75هزار ریال از باغداران برای ذخیره سازی میوه تنظیم بازار شب عید خریداری شد، در پایان افزود: بیش از 70 مرکز عرضه میوه شب عید در سراسر هرمزگان در حال عرضه میوه هستند.