مدیر امور منابع آب شهرستان سقز با هماهنگی دادستان مرکز استان کردستان و همکاری دادستان شهرستان سقز دستور قضایی تخلیه منازل روستای میرده در حاشیه مخزن سد چراغ ویس صادر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، با توجه به هشدارهای هواشناسی و اخطاریه ستاد بحران شرکت آب منطقه ای کردستان، اداره امور منابع آب شهرستان سقز از چند روز قبل تمهیداتی برای جلوگیری از بروز بحران در حاشیه سد چراغ ویس و به ویژه روستای میرده اتخاذ نموده است.

مدیر امور منابع آب شهرستان سقز در این باره گفت: با هماهنگی دادستان مرکز استان و همکاری دادستان شهرستان سقز، هماهنگی لازم جهت تخلیه اضطراری تعدادی از منازل روستای میرده که در معرض آب گرفتگی هستند، انجام و با کمک بخشداری مرکزی، شورا و دهیاری میرده مکان هایی برای اسکان موقت در نظر گرفته شده و مردم نیز جهت جا بجایی اضطراری اعلام آمادگی و همکاری نموده اند. همچنین در خصوص سایر روستاهای شهرستان سقز که در مجاورت رودخانه ها قرار دارند و خطر سیل احتمالی آنها را تهدید می کند، از طریق رسانه ها و فضای مجازی و همچنین با مراجعه حضوری همکاران در محل تذکرات و راهنمایی های لازم داده شده است.

جاوید گفت: با هماهنگی های صورت گرفته مابین مدیریت ستاد بحران شهرستان و شرکت آب منطقه ای کردستان و همچنین شرکت آبفای کردستان، آمادگی جهت تأمین مجدد آب شرب سقز از سد شهید کاظمی در صورت قطع آب از سد چراغ ویس ایجاد شده است.