استاندار اصفهان ازآمادگی 100 درصدی برای پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، عباس رضایی در جلسه فوق العاده شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ضمن امیدواری از تحقق پیش بینی ها در خصوص بارش های روزهای آینده،  از آمادگی 100 درصدی اصفهان برای پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه خبرداد.

وی ضمن تقدیر از مدیران در خصوص مدیریت بارش های اخیر، اظهارداشت: باران رحمت الهی است و با لطف خداوند پس از 15 سال روز گذشته آب رودخانه زاینده رود به تالاب گاوخونی رسید. 

مقام ارشد استان خواستار ارائه آمار و اطلاعات کارشناسی شده در خصوص بارش های اخیر و میزان خسارات وارده شد، و افزود: حفظ جان مردم در درجه اول و پیشگیری از خسارات باید در اولویت کار مسئولین قرار گیرد و نباید با ارائه آمار غلط کام مردم را تلخ نماییم.

عباس رضایی ایجاد امید و نشاط آفرینی را از وظایف مدیران برشمرد و افزود: باید در اطلاع رسانی ها ضمن ارائه توصیه های لازم،  امید و آرامش  به مردم القا شود.

وی با تاکید بر آماده باش تمامی مدیران در روزهای آینده، افزود: دستورالعمل ها همچنان به قوت خود باقی است و همه مدیران در تمامی سطوح باید در رفع مشکلات آسیب دیدگان ناشی از سیل اقدام نمایند.

استاندار اصفهان با اشاره به مدیریت سیل در استان اصفهان؛ اظهار داشت: باید با توجه به شرایط اضطراری موجود، تیمی از سوی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با اعزام به شهرستان سمیرم برای تدبیر در خصوص اسکان خانواده های که مسکن آن ها در خطر است اقدام شود.

رضایی با اشاره به ورود یک سامانه باران زا در استان طی روزهای آینده گفت: با توجه به نیاز آبی استان امیدواریم که این احتمال تحقق یابد و با توجه به هماهنگی های صورت گرفته؛ هیچگونه نگرانی نه برای مردم اصفهان و نه برای مسافرین وجود ندارد.

مقام ارشد استان به حجم سد زاینده رود اشاره کرد و افزود: حجم سد زاینده رود یک میلیارد و 400 میلیون متر مکعب آب است و در حال حاضر تنها 250 میلیون متر مکعب آب دارد و مشکلاتی که در  جنوب کشور مطرح است در استان اصفهان وجود ندارد.

استاندار اصفهان از آمادگی کامل مدیریت استان برای پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه خبرداد و افزود: امیدواریم که بارش های پیش بینی شده تحقق یابد.