جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از کاهش 45 درصدی تصادفات فوتی در جاده های استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ حسین حسین زاده با اعلام ثبت 16 میلیون تردد خودرو گفت: تصادفات فوتی طی 14 روز گذشته در جاده های استان اصفهان 45 درصد کاهش داشته است.

 وی با اشاره به افزایش 17 درصدی ترددخودروها در جاده های استان نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: علی رغم افزایش مسافرت ها به حمد الله شاهد کاهش 45 درصدی تصادفات فوتی در مجموع راه های شهری و برونشهری استان نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.

موفقیت طرح ایمن سازی محور اصفهان - قم

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان دست یابی به این موفقیت را نتیجه تلاش همه جانبه نیروها، استفاده از تجهیزات هوشمند، تعامل و همکاری دیگر ارگان ها و همچنین قانونمداری بیشتر رانندگان عنوان کرد.

سرهنگ حسین زاده با موفق عنوان کردن طرح ایمن سازی محور "اصفهان – قم" در طرح نوروزی امسال اظهار داشت: براساس یک کار تحقیقاتی ویژه که کارشناسان پلیس راه استان اصفهان بر روی این محور انجام دادند مشخص شد 70 درصد تصادفات فوتی در ایام نوروز هر سال در محور مذکور رخ داده که علت اصلی آن نیز خستگی و خواب آلودگی رانندگان بود.

این مقام انتظامی بیان کرد: با توجه به اینکه محور مذکور فاقد هرگونه استراحتگاه و مجتمع خدماتی بین راهی برای استراحت رانندگان است به همین خاطر پلیس اصفهان طی یک اقدام ویژه و مبتکرانه با همکاری سایر دستگاه ها و ارگان ها اقدام به ایمن سازی این محور از حوزه پلیس راه اصفهان-شاهین شهر تا شعاع 30 کیلومتری جاده قم که شامل 250 کیلومتر می شود کرد.

سرهنگ حسین زاده تصریح کرد: در این طرح 12 ایستگاه امنیت و سلامت احداث و بیشترین تجهیزات و نیروهای پلیس راه نیز در محور مذکور متمرکز شد و از تمام ظرفیت نیروها برای جلوگیری از هرگونه تخلف حادثه ساز و همچنین خستگی و خواب آلوده شدن رانندگان بهره گیری به عمل آمد.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان به متوقف کردن اجباری خودروها توسط نیروهای پلیس راه و دعوت آن ها به استراحت در ایستگاه های امنیت و سلامت و پذیرایی رایگان از آن ها اشاره کرد و افزود: در این ایستگاه ها سعی شد تا فضای مفرح و شاد برای مسافران فراهم آید تا رانندگان پس از رفع خستگی و به دست آوردن آرامش و نشاط دوباره به رانندگی بپردازند.