رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردبیل از معرفی 12 واحد صنفی متخلف به تعزیرات حکومتی اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، عمران خسروی از بازرسی حدود ۱۶۰ واحد صنفی خبر داد و افزود: از بین این تعداد واحد، ۱۲ واحد صنفی به دلیل داشتن نواقص یا تخلف به مراجع تعزیراتی معرفی و مقدار ۲۳۵ کیلوگرم مواد غذایی غیر بهداشتی از آنها ضبط و معدوم گردیده است.

وی بیان کرد: با توجه به مراجعه مسافرین و همشهریان به اغذیه فروشان و فست فودها در ایام تعطیلات نوروزی نظارت بر وضعیت بهداشتی این صنف در اولویت قرار گرفت و در روزهای هفتم تا نهم فروردین در قالب طرح سلامت نوروزی کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان اردبیل طی بازرسی از این صنف، نسبت به کنترل اماکن تهیه وفروش فست فوتها در اردبیل اقدام نمودند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردبیل در ادامه با بیان اینکه این نظارت ها با پشتیبانی مسولان قضایی و با حضور قاضی تعزیرات انجام گردیده اظهار داشت: در بازرسی های بعمل آمده ضمن کنترل دقیق مواد اولیه، نسبت به بررسی فرآیند کار، بهداشت فردی و ساختمانی توجه جدی بعمل آمده است.

خسروی با اشاره به ادامه نظارت های بهداشتی بطور مستمر تا پایان تعطیلات نوروزی، از همشهریان و مسافران نوروزی خواست هر گونه شکایت بهداشتی را به سامانه تلفنی ۱۹۰ اعلام نمایند تا توسط کارشناسان بهداشت محیط مورد بررسی وبرخوردقانونی قرار گیرد.