استاندار اردبیل عملکرد مجموعه جهاد کشاورزی استان اردبیل را در حوزه های گوناگون قابل قبول ارزیابی و از آن تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو در نشست با مدیران جهاد کشاورزی این استان به بررسی برنامه های بخش کشاورزی در راستای تحقق شعار سال پرداخت و افزود: اجرای پروژه هایی در زمینه گیاهان دارویی، کشت های گلخانه ای، کنترل آبهای مرزی، تولید فرآورده های کشاورزی و دامی، توسعه صنایع تبدیلی ، فعال سازی واحدهای راکد و نیمه فعال، تکمیل پروژه های نیمه تمام و ... ازجمله مواردی است که در آن کارهای خوبی انجام گرفته است.

وی همچنین بر کاهش هرچه بیشتر بوروکراسی و مقررات دست و پاگیر در ادارات و مراحل سرمایه گذاری تاکید کرد.

بخش باربری فرودگاه پارس آباد راه اندازی می شود

استاندار اردبیل از توسعه فرودگاه پارس آباد به واسطه راه اندازی بخش باربری آن خبر داد.

بهنام جو این اقدام که امسال عملی خواهد شد در کنار اتصال دشت حاصل خیز مغان به شبکه ریلی انجام صادرات محصولات کشاورزی را تسهیل می کند.

تخریب عملکرد گذشتگان ابزاری برای تبلیغ خود نباشد

استاندار اردبیل در قسمت دیگری از سخنانش با اشاره به قرارگیری رویداد مهم انتخابات در سال جاری بیان کرد: بعضی ها و به خصوص افرادی که برای بار اول وارد این عرصه می شوند تخریب عملکرد مدیران در گذشته را ابزاری برای موفقیت و پیروزی به واسطه فریب اذهان عمومی قرار می دهند که این رویه ای غیراخلاقی و ناپسند بوده و آموزه های دینی ما نیز آن را به عنوان یک کار زشت طرد کرده است.

بهنام جو افزود: باید به سمتی حرکت کنیم که تمام نامزدان انتخابات از تخریب دیگران پرهیز نمایند و توانمندی و برنامه های خودشان را به مردم ارایه کنند‌.

وی تاکید کرد که مدیران ادارات ، سازمان ها و ارگان های ذیربط استان اردبیل وظیفه دارند از عملکرد بر حق و منطبق با واقعیات خود در مقابل چنین افرادی دفاع کنند چراکه عدم اطلاع رسانی مناسب و سکوت در مقابل تهمت های ناروا، بعضی افراد نه تنها دولت بلکه نظام اسلامی ایران را زیر سئوال می برند.

استاندار اردبیل ادامه داد: اگر اقدامات مفید بازگفته نشوند بعضی تخریب ها و تهمت ها به مدیران خادم ممکن است در اذهان عده ای از جوانان نسل کنونی که وضعیت کشورمان و استان اردبیل را در قبل از انقلاب ندیده اند این ذهنیت نادرست را ایجاد کند که هیچ کاری نشده و اوضاع در آن زمان بهتر از اکنون بوده است.

دنبال پاسخگویی به تخریب ها نیستیم

استاندار اردبیل با اشاره به بعضی تخریب ها و بی اخلاقی ها در فضاهای مجازی گفت: زیاد دنبال پاسخگویی به اینگونه موارد نیستیم و تمام انرژی و وقتمان را برای انجام کارها ، پیشرفت اقتصادی ، رفع مشکلات و خدمت به مردم استان متمرکز کرده ایم.

بهنام جو در عین حال تشریح کرد : البته در کنار خودداری از پاسخگویی به اینگونه تخریب ها، بر این باوریم باید فضایی را ایجاد کنیم که این مطالب تخریبی و غیرواقعی به عامل بازدارنده و ناامید کننده مردم تبدیل نشوند.

وی افزود: باید کارهای بزرگی که در این چند سال در استان اردبیل انجام شده به صورت مناسب اطلاع رسانی شوند تا فضای انگیزه و امیدواری به آینده در میان مردم بیش از پیش افزایش یابد.

بررسی برنامه های بخش کشاورزی استان اردبیل برای سال رونق تولید

استاندار اردبیل اظهار کرد: لازم است همه دستگاه های اجرائی استان نسبت به تدوین و ارائه برنامه مدون بخش مربوطه با محوریت اقتصاد مقاومتی و سیاست های رونق تولید اقدام نمایند.

بهنام جو سفر رئیس جمهور و مقامات ارشد کشوری به استان را فرصتی مناسب جهت دریافت اعتبارات و تسهیلات قابل توجه برای رونق اقتصادی، رفع کاستی ها و مشکلات استان دانست و خواست تا مدیران با جرات و تلاش دو چندان در عملیاتی کردن شعار سال بکوشند.

وی ادامه داد: از حالا تا زمان سفر رییس دولت دوازدهم به اردبیل، مدیران و مسئولان استان کارهای انجام شده در زیر مجموعه خود را به همراه نیازها و برنامه ریزی های انجام شده آماده کنند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه انجام هر کار مثبت و مفیدی با تلاش و همت امکان پذیر است ، پیگیری و جدیت و یافتن راه مناسب را لازمه اصلی تحقق این شعار دانست و گفت : با برنامه ریزی مناسب افراد شایسته و توانمند را در کارها مشارکت دهید.

در این نشست مدیران جهادکشاورزی استان اردبیل برنامه های خود را برای تحقق سیاست های رونق تولید ارایه دادند.