با اعلام استانداری لرستان، از صبح امروز تا روز سه شنبه، وقوع سیل مجدد در این استان قطعی است، لذا ساکنین حاشیه رودخانه ها باید هرچه سریع‌تر منازل خود را تخلیه و ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، ستاد مدیریت بحران لرستان در جلسه اضطراری شامگاه جمعه، اعلام کرد که از امروز شنبه 10 فروردین تا روز سه شنبه 13 فروردین ماه 98، سامانه بارشی قدرتمندی وارد آسمان استان خواهد شد و طغیان رودخانه ها و وقوع سیل در اکثر مناطق استان به ویژه شهرستان های دورود، پلدختر و خرم آباد، قطعی است.

مردم شهرستان های دورود، پلدختر و خرم آباد هوشیار باشند

این ستاد، تصریح کرد: لازم است تا عموم مردم لرستان به ویژه مردم شهرستان های دورود، پلدختر و خرم آباد به هشدارها توجه کرده و ساکنین حاشیه رودخانه های استان، هرچه سریع‌تر منازل خود را تخلیه و ترک کنند.

وقوع سیل در بخش های مختلف شهرستان دورود جدی‌تر است

این هشدار، تاکید دارد: روستای سنگر، شکر آباد، گوشه پل، قلعه کامحمدرضا، یوسف‌آباد، امیر آباد، فرمان ‌آباد و خسرو آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان دورود در معرض سیلاب هستند.

هلال احمر لرستان

توصیه های استاندار لرستان در ستاد مدیریت بحران، نشان از وقوع سیل مجدد دارد

در همین رابطه استاندار لرستان در جلسه ستاد مدیریت بحران استان ضمن ابراز نگرانی از وقوع سیل مجدد در لرستان، تصریح کرد: باید وسایل مورد نیاز تخلیه آب از منازل را تامین کنیم، هشدار لازم به مردم داده شود، جمعیت هلال احمر چادر اسکان موقت در نظر بگیرد و مردم در منطق و اماکن امن پناه بگیرند.

مردم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند

خبرگزاری موج نیز از هم استانی های عزیز خواهشمند است به هشدارهای ستاد مدیریت بحران طی 3 روز آینده توجه کرده و اخبار موثق را از رسانه های رسمی کشور و استان پیگیری و دریافت کنند.

گفتنی است سیل در شهرستان های خرم آباد، پلدختر، بروجرد، دورود و شهر معمولان خسارات سهمگینی به زیرساخت ها منطقه و منازل، واحدهای تجاری، زمین های زراعی و دام و طیور مردم وارد کرد تا آنجا که سید موسی خادمی استاندار لرستان از بالا بودن حجم خسارات وارده خبر داد و خواستار کمک جدی دولت به خسارت دیدگان مناطق سیل زده شد.