مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی هرمزگان گفت: شمار گردشگران نوروزی در هرمزگان از آغاز تعطیلات تا کنون به یک میلیون و ۶۹۱ هزار مسافر رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «رضا برومند» از ورود یک میلیون و ۶۹۱ هزار گردشگر نوروزی از آغار تعطیلات تا کنون به استان هرمزگان خبر داد.

وی در تشریح این خبر گفت: بیشتر مسافران از استان‌های همدان، قم، تهران، مرکزی، خراسان رضوی، کرمان و مازندران به هرمزگان سفرکرده اند.

 مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی هرمزگان با بیان اینکه جزایر قشم و هرمز و شهر بندرعباس مهم‌ترین مقصد مسافران ورودی به هرمزگان است، گفت: برای اقامت مسافران بیش از ۱۵۰ خانه بوم گردی در استان در نظرگرفته شده است.

برومند با اشاره به اینکه در بندرعباس ۵ ایستگاه برای اطلاع رسانی و راهنمایی گردشگران ایجاد شده است، گفت: بوستان‌های دولت، غدیر، خلیج فارس، شهید دباغیان، ولایت، کپشکن، گل‌ها، جهانگردی، شورا و بوستان‌های شب یک و ۲ در بندرعباس آماده اسکان میهمانان نوروزی است.

وی ادامه داد: هتل‌ها، مهمان پذیر‌ها و خانه‌های معلم و کلاس‌های درس نیز آماده اسکان مسافران نوروزی است.

به گزارش موج، مسافران بیشتر از ساحل بندرعباس، قشم، مکان‌های تاریخی در شهرستان‌های حاجی آباد و رودان بازدید کرده اند.

اماکن مذهبی امامزاده سیدمظفر بندرعباس، امامزاده سید سلطان محمد رودان و امامزاده سیدمحمد شهرستان حاجی آباد، ساحل زیبای سورو، ساحل زیبای بندرعباس، موزه مردم شناسی خلیج فارس، حمام گله داری، آبگرم گنو، قلعه پرتغالی‌ها در جزیره هرمز، جنگل‌های حرا، جزایر ناز، بندرتاریخی لافت قشم و خورآذینی شهرستان سیریک بخشی از جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان است.