معاون استانداری لرستان به موج گفت که استاندار خادمی با معاون رئیس جمهور مذاکراتی کرده تا جبران خسارات وارده در سیل اخیر لرستان به صورت فراگیر تامین اعتبار شود.

احمد مرادپور در حاشیه جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران لرستان به خبرنگار خبرگزاری موج لرستان، گفت: با رایزنی سید موسی خادمی استاندار لرستان مقرر شده تا اعتبار جبران خسارات وارده در سیل اخیر به صورت فراگیر تامین شود.

بر اساس این گزارش، در جلسه بامداد امروز جمعه 9 فروردین ماه 98 که در استانداری لرستان برگزار شد، هر یک از مدیران عضو ستاد مدیریت بحران، گزارشی از نقاط ضعف و قوت دستگاه های متبوع ارائه دادند و در پایان جلسه، مقرر شد تا هر یک از دستگاه ها، بر اساس شرح وظایف خود، در رفع مشکلات موجود اقدام عاجل کنند.

محمدرضا صفی خانی فرستاده ویژه استاندار در شهرستان دورود شد

همچنین مقرر شد تا محمدرضا صفی خانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان به عنوان نماینده استاندار، مشکلات حاصله از سیل در شهرستان دورود را از نزدیک مدیریت کند.

خسارات به صورت فراگیر تامین می شود

این در حالی است که پس از پایان جلسه، معاون عمرانی استاندار لرستان در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه میزان و نحوه برآورد خسارات به چه گونه ای صورت گرفته است، تصریح کرد: هنوز میزان خسارات وارده در شهرستان های حادثه دیده به ویژه شهرستان پلدختر به طور کارشناسی ارزیابی نشده اما استاندار لرستان در رایزنی با دولت و معاون پارلمانی رئیس جمهور، پیشنهاد داده تا اعتبار جبران خسارات سیل لرستان به صورت گلوبال و فراگیر تامین شود.

وی در تشریح این پیشنهاد، گفت: به این صورت که در تامین اعتبار، حوزه کشاورزی، تاسیسات، پل ها، جاده ها و سایر موارد حادثه دیده در سیل ویرانگر اخیر لحاظ شود.

به واحدهای تجاری حادثه دیده نیز خسارت پرداخت می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان، در پاسخ به این پرسش که آیا تامین خسارت منازل مردم سیل زده هم در این اعتبار دیده می شود یا خیر، تاکید کرد: نه تنها خسارت منازل مسکونی، بلکه خسارات واحدهای تجاری مردم حادثه دیده نیز در این اعتبار دیده خواهد شد و امیدواریم هرچه زودتر این مشکلات مرتفع، و شرایط زندگی مردم به حالت عادی بازگردد.

گفتنی است جلسه ستاد مدیریت بحران لرستان دقایق ابتدایی امروز جمعه آغاز و تا ساعت 3 بامداد به طول انجامید.