سرپرست مرکز بهداشت یزد گفت: در زمینه مواد غذایی فاسد 14 پرونده تخلف تشکیل و به مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی ارسال و همچنین موارد متعددی اخطاریه بهداشتی در این رابطه صادر شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علی اکبر موسوی سرپرست مرکز بهداشت یزد افزود: این میزان مواد غذایی فاسد توسط کارشناسان بهداشت محیط شهرستان یزد در بازرسی از 600 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی جمع آوری شد.

وی خاطر نشان کرد: در این زمینه 14 پرونده تخلف تشکیل و به مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی ارسال و همچنین موارد متعددی اخطاریه بهداشتی در این رابطه صادر شد.

سرپرست مرکز بهداشت یزد تصریح کرد: بنابر حساسیت امر نظارت‌های بهداشتی در ایام نوروزی و در راستای حفظ و تامین سلامت شهروندان و میهمانان، تاکنون 6 مرکز عرضه مواد غذایی غیر بهداشتی پلمپ و تعطیل شد.

موسوی ادامه داد: سامانه 190 وزرات بهداشت و درمان و تلفن مرکز بهداشت شهرستان یزد به شماره 36240593و 36248021 در این ایام به طور ویژه پاسخگوی نیاز‌ها و درخواست‌های شهروندان و میهمانان خواهند بود.

١٥٢ کارشناس بهداشت محیط در قالب طرح سلامت نوروزی بر وضعیت بهداشت اغذیه فروشی ها و اماکن عمومی در ایام نوروز نظارت می کنند.

مجموع واحدهای بهداشتی و درمانی استان 349 باب هست که شامل 36 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، 49 مرکز خدمات جامع سلامت شهری ، 93 پایگاه سلامت و 171 خانه بهداشت است.