رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران بر ضرورت لایروبی رودخانه های استان مازندران تاکید کرد و گفت: نیاز است اعتبار ویژه ای برای این بخش درنظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علی اسماعیلی در نشست ستاد مدیریت بحران استان مازندران که به با حضور رئیس جمهور برگزار شد اظهار داشت:  جمعیت مازندران  سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می باشد اما خدماتی که استان ارائه می‌دهد به دلیل وجود شمار زیاد گردشگران ملی است.

وی  ادامه داد : به دلیل عدم لایروبی رودخانه‌ها ، آب به روستاها و شهرها سرازیر می‌شود و لایروبی یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید جدی گرفته شود.

اسماعیلی بیان داشت:  به آبخیزداری و منابع طبیعی  باید توجه ویژه ای شود  و حفاظت از حریم رودخانه‌ها امری مهم و ضروری است  است و به دلیل عدم حفاظت از حریم رودخانه‌ها با مشکل سیلاب مواجه می شویم.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران ساختن پل‌های مناسب را ضروری برشمرد و درباره مسائل پس از بحران خواستار تخصیص ردیف اختصاصی برای مهندسی رودخانه‌ها، اتمام سدهای نیمه تمام برای حل مشکلات سیلاب، پرداخت خسارات وارده به بخش‌های کشاورزی، دامی و باغی شد.

وی تاکید کرد:  بازسازی و نوسازی سریع جاده‌ها و زیرساخت‌ها امری مهم است و برای این تحقق این موضوع ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است.