مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: در سیل اخیر مازندران، 52 کیلومتر از راه‌های استان آسیب جدی دیده است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، سیدمحمد نظری  با بیان اینکه رانش‌های متعددی در محور‌های مواصلاتی مازندران صورت گرفته است گفت: بدلیل برخورداری محور‌های راه‌های استان از توپوگرافی کوهستانی بویژه در منطقه چهاردانگه کیاسر، سیلاب‌ها و رانش‌های فراوانی در این مناطق داشتیم.

وی افزود: در بازدیدی که وزیر راه و شهرسازی  از این منطقه داشت حجم خرابی‌ها و خسارت‌ها برآورده شده است و منابعی که می‌بایست تخصیص اعتبار پیدا کند و اتفاقاتی که از لحاظ فنی می‌بایست بیافتد محاسبه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با بیان اینکه این حجم از بارندگی در این فصل از سال بی سابقه بوده است گفت: یک میلیارد و صد میلیون مترمکعب بارش در مازندران صورت گرفته است و بسیاری از دامنه‌های شیب دار خاک‌های استان اشباع شده است.

وی افزود: طرح‌های آبخیزداری در نواحی بالادست می‌بایست با جدیت هر چه بیشتر و در زودترین زمان ممکن اجرا و عملیاتی شود و برای برخورداری از راه‌های ایمن سالم می‌بایست استاندارد‌های فنی را رعایت نمائیم.

نظری گفت:در محور مواصلاتی و بین المللی سوادکوه حدفاصل زیرآب شیرگاه بیشترین حجم حرکت و رانش بوجود آمده است که باید مورد توجه جدی مدیران قرار گیرد.