معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: ۷ میلیون ۴۰۰ هزار نفر شب گردشگر و مسافر نوروزی ۹ روز گذشته در مازندران اقامت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، مهران حسنی اظهار داشت:در این مدت ۸۲ هزار و ۹۷ مسافر داخلی و ۳۸۶ گردشگر خارجی از موزه‌های استان بازدید کردند.

وی گفت: ۳۷۷ هزار زائر از ۲۷ اسفندماه پارسال تا کنون از اماکن‌های مذهبی و بقاع متبرکه استان دیدن کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران افزود: در این مدت ۳ هزار و ۹۰۹ بازدید نظارتی از صنوف و تاسیسات گردشگری استان انجام شد که از این تعداد ۸۶ مورد اخطار و تذکر کتبی دریافت کردند.

حسنی به نظارت مراکز تهیه و توزیع اماکن‌های عمومی در حوزه بهداشت اشاره کرد و گفت: تاکنون ۸ هزار و ۷۸۷ مرد بازدید از اماکن‌های عمومی استان انجام شد.

وی افزود: ۶ هزارو ۸۶۷ کیلو گرم مواد غذایی فاسد از این اماکن عمومی متخلف کشف و معدوم شد.

حسنی به صدور ۲ هزار و ۳۳۲ مورد اخطار بهداشتی اماکن عمومی اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۲۸ واحد متخلف به دلیل رعایت نکردن بهداشت تعطیل شدند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران افزود: کمیته نظارت بر بازار نیز در این مدت ۶ هزار و ۲۳۶ مورد بازدید و سرکشی از واحد‌های صنفی انجام داد.

توزیع 13 هزار تن گوشت قرمز در نوروز

وی گفت: در این مدت ۱۳ هزار تن گوشت قرمز و ۳ هزار تن گوشت سفید توزیع شد.

وی با بیان اینکه از ۲۷ اسفندماه تا کنون ۵۹ هزار و ۳۴۵ دستگاه خودرو مسافر نوروزی وارد ژارک‌های جنگلی استان شدند افزود: تاکنون ۴۳ میلیون و ۳۹۰ هزار لیتر بنزین معمولی و سوپر در استان مصرف شد.