جانشین فرمانده ناجا گفت: با هوشیاری و تیزبینی مرزبانان خوشبختانه کوچکترین مشکل امنیتی در مرزهای استان خوزستان نداریم و بحمدالله در حوزه انتظامی هم با توجه به مأموریت های متعدد طی سال گذشته شاهد موفقیت بودیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی جاموسی دشت آزادگان اظهار داشت: سنت حسنه ای که در نیروی انتظامی از سال ها قبل طی ایام تعطیلات نوروز انجام می شود، این است که همه مسئولان، فرماندهان و معاونان به نقاط دوردست اعزام و ضمن سرکشی از رده ها و عرض تبریک و خسته نباشید به این عزیران، وضعیت زیست، مأموریت، مشکلات و مسائل آن ها را از نزدیک بررسی می کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه هیئت‌رئیسه نیروی انتظامی به جاهایی که حساسیت و موضوعیت ماموریتی بیشتری دارند، حضور پیدا می‌کنند، گفت: استان خوزستان از چند جهت دارای اهمیت است به خصوص مرزها که به همین منظور هم اکنون در پاسگاه مرزی "جاموسی" دشت آزادگان خدمت دوستان هستیم.

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه خوزستان از بعد اقتصادی و امنیتی از مهم‌ترین و حساس‌ترین استان‌های کشور و مورد طمع دشمنان است، یادآور شد: در سال گذشته مسائل زیادی در این زمینه داشتیم که بحمدالله مجموعه مسئولان و کارکنان نیروی انتظامی در سال ۹۷ با مجاهدت های شبانه روزی توانستند بر همه مشکلات فائق آمده و با موفقیت و سرافرازی سال را به پایان برسانند و توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کنند.

وی در ادامه افزود: با هوشیاری و تیزبینی مرزبانان خوشبختانه کوچکترین مشکل امنیتی در مرزهای استان خوزستان نداریم و بحمدالله در حوزه انتظامی هم با توجه به مأموریت های متعدد طی سال گذشته شاهد موفقیت بودیم.

جانشین فرمانده ناجا در خصوص اهمیت استان خوزستان در تعطیلات نوروزی، عنوان داشت: این استان به دلیل داشتن زیارتگاه های راهیان نور و یادمان های دفاع مقدس در ایام نوروز جایگاه ویژه ای دارد و محلی مطلوب برای مردم شریف و حزب الله، رزمندگان و ایثارگران برای بازدید در ایام تعطیلات نوروز است.

وی در ادامه بیان داشت: امنیت این سفرها در تسهیل تردد، خدمتگزاری در مسیر و برقراری یک سفر ایمن برای ناجا اهمیت مضاعف دارد لذا مجموعه نیروی انتظامی در استان در ایام تعطیلات نوروزی کاملا در آماده‌باش هستند.

جانشین فرمانده ناجا اظهار داشت: پدیده های اخیر همانند باران های سیل آسا و سیل در استان مشکلاتی برای مردم به وجود آورد و زحمات کارکنان را مضاعف کرد.

وی بیان داشت: بر اساس گزارش فرمانده انتظامی و مرزبانی استان همه حوزه های ماموریتی کارکنان به خوبی مدیریت شده و مشکلی از این بابت در شهرها، جاده ها و .. وجود ندارد و تمامی شاخص‌های عملکرد پلیس مثبت است.

وی خاطر نشان کرد: فرماندهی انتظامی استان برای ارتقاء سطح امنیت عمومی و ایجاد آرامش خاطر برای مردم و برقراری نظم و انضباط اجتماعی موفقیت های بسیار بزرگی کسب کرده‌ است و از این نظر جزء استان‌های شاخص کشور محسوب می شود که این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.

سردار سلیمانی ابراز امیدواری کرد: ان شاء الله ناجا امسال هم، همچون گذشته بتواند با تمام تلاش سالی سرشار از موفقیت داشته و دشمنان را در پیشبرد اهداف شوم شان ناکام بگذارند و عزت و سربلندی را برای مردم و نظام مقدس اسلامی مهیا کند.

این مقام ارشد نیروی انتظامی بیان داشت: در نقاط مرزی برای ما خط قرمز، امنیت کشور و جلوگیری از نفوذ دشمن، آرامش دادن به مردم و برقراری نظم و انضباط و قانون مداری است که نشاط، سرحالی، موفقیت و پیشرفت همه در گرو این سه مولفه است که مسئولیت های ذاتی نیروی انتظامی می باشد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: ناجا در سال رونق تولید، مهمترین بخش تولید ملی را به عهده دارد؛ زیرساخت و بستر اصلی تولید امنیت، نظم، انضباط، قانون‌مداری و احساس امنیت و آرامش در مردم، صنعتگران و بازرگانان در ابعاد مختلف است که این‌ها به عهده نیروی انتظامی است ان شاءالله ما این آرامش و امنیت را با همه وجود صیانت خواهیم کرد. امیدواریم امسال در اجرای فرمان مقام معظم کل قوا با همت همه مردم و مسئولان تولید به معنی واقعی شکل بگیرد و در حوزه اقتصاد هم بزرگترین شکست تاریخ برای دشمن اصلی ما آمریکا رقم بخورد.

براساس گزارش سایت پلیس،  بررسی اقدامات انتظامی و مرزبانی استان خوزستان در خصوص سفرهای نوروزی در مناطق مورد تهدید سیل، بازدید هوایی از مناطق در معرض سیل، بازدید از پاسگاه مرزی شلمچه و حضور در یادمان شهدای این منطقه از دیگر برنامه های سفر جانشین فرمانده ناجا به استان خوزستان است.