مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران از اجرای ۳۱۷ عملیات امدادی به ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر از مصدومان حوادث جاده ای، شهری خدمات درمانی در طرح نورزی مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، مجتبی اکبری با بیان اینکه ۲۳۳ حادثه دیده با مراجعه حضوری به پایگاه‌های امداد و نجات از خدمات این نهاد بهره‌مند شدند، افزود: در این مدت ۷۳۸ نفر خدمات درمان سرپایی و ۵۷ نفر از مصدومان به مراکز درمانی استان انتقال یافتند.

وی به اسکان اضطراری ۴۴۰ مسافر نوروزی در ایستگاه‌های اسکان هلال احمر خبر داد و گفت: در این عملیات‌ها ۴۴۰ تیم امدادی متشکل از هزار و ۶۰۰ نفر امدادگر و نجاتگر با بکارگیری ۲۳۶ دستگاه روزآمبولانس و سایر خودرو‌های امدادی مشارکت داشتند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران افزود: بیش از ۱۶۵ هزار گردشگر نوروزی از آغاز طرح نوروزی جمعیت هلال احمر در ۲۴ اسفند ۹۷ تا ششم فروردین امسال، از خدمات طرح نوروزی هلال احمر استان در دو حوزه امداد و نجات و ایمنی و سلامت مسافران بهره‌مند شدند.

اکبری گفت: در این مدت بیش از ۱۴۸ هزار گردشگر نوروزی از خدمات طرح‌های خیمه‌های نماز، فضای دوستدار کودک، ایستگاه‌های سلامت و طرح سحاب برخوردار شدند.

مدیرعامل هلال احمر مازندران گفت:در حوزه داوطلبان نیز امسال تلاش‌های بسیار ارزشمندی در دست اقدام است که تهیه و توزیع دو هزارو ۲۳۷ بسته معیشتی حمایتی با بهره وری ۵۷ هزار نفر به ارزش دو میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه بوده است.