نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی گفت :اولویت نخست ما هوشمندسازی مدارس نیست زیرا برای این کار حتما باید محتوای آموزشی در مدارس اصلاح شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سیدحمایت میرزاده نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هوشمندسازی مدارس در سطح کشور اظهار کرد:اولویت نخست ما هوشمندسازی مدارس نیست زیرا برای این کار  حتما  باید محتوای آموزشی در مدارس اصلاح شود و اگر مشاهده شد که درسی بدون هوشمندسازی قابل تدریس نیست، آن زمان قابل قضاوت است.

وی ادامه داد: وقتی محتوای آموزشی ما فارغ از تخته سیاه یا وایت برد یا کامپیوتر و پروژکشن قابل انجام باشد، چه معنا دارد هزینه هوشمندسازی انجام شود؛ نکند جیب کس دیگری در این میان پُر می‌شود لذا من فعلا نمی‌پذیرم که مشکل آموزش و پرورش ایران هوشمندسازی است.

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:تا زمانی که از موضوع هوشمندسازی تعریف عملیاتی یکسان نداشته باشیم، هم می‌توان گزارش دهند که مدارس ما  هوشمند شده و هم می‌توان گزارش داد که هوشمندسازی مدارس جدی گرفته نشده است.

میرزاده افزود: مسئولان آموزش و پرورش، مدیران مدرسه، مجلس، دولت، رسانه‌ها و حتی تولید کنندگان همه باید اول به یک تعریف واحد برسند که هوشمندسازی چیست و اگر چه اتفاقی بیفتد خواهیم گفت مدرسه هوشمند است ولی اولویت نخست ما هوشمندسازی مدارس نیست

 وی بیان کرد:گاه دیده شده که مدرسه‌ در ارائه گزارش عملیات، مثلا اگر تخته سیاه یا تخته سبز داشته و الان یک وایت برد آورده‌اند، می‌گوید مدرسه هوشمند شده یا اگر یک کامپیوتر یا پروژکتور بگذارند، می‌گوید قدم‌ها را برای هوشمندسازی برداشته‌ایم.

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از سوی دیگر تولیدکننده‌ الکترونیکی که تمایل دارد بیشتر بفروشد، کشورهایی را پیدا می‌کند که تمام کلاس‌های درس آن برای دانش‌آموزان کامپیوتر و پروژکتور دارند و القا می‌کند ما کشور عقب‌مانده هستیم.