مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برگزاری جشنواره کوچ عشایر در شهرستان بیله سوار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی امروز جریان بازدید نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی از مجموعه جهانی شیخ صفی با اعلام این خبر افزود: جشنواره کوچ عشایر امسال متفاوت تر از سال های گذشته و با برنامه، پرمحتوا و در سطح بالایی برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: برگزاری جشنواره عشایردرصورت برنامه ریزی درست می تواند در شناساندن قابلیت ها و جاذبه های عشایراین منطقه بسیار موثر باشد و جشنواره کوچ عشایر امسال متفاوت تر از سال های گذشته و با برنامه، پرمحتوا و در سطح بالایی برگزار خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: زندگی عشایرشاهسون در دشت مغان با داشتن فرهنگ و آداب و رسوم غنی باید یکی از اصلی ترین فاکتورهای جذب توریسم در استان باشد.

فلاحی تصریح کرد: واقعیت این است که در دوره های گذشته آنطور که باید از ظرفیت برگزاری این جشنواره در جهت توسعه گردشگری استان بهره نبرده ایم و تلاش ما این است با جذب تورهای داخلی و مشارکت بخش خصوصی زمینه را برای حضور گردشگران و معرفی بیشتر گردشگری عشایری منطقه فراهم نماییم .

وی اضافه کرد : باید هم در تعریف جشنواره و هم تبلیغ آن در سطح بین الملل تلاش شود و درصدد هستیم با حمایت مجمع نمایندگان استان زمینه برگزاری بین المللی این جشنواره را فراهم سازیم .

شکور پورحسین، نماینده مردم شهرستان های بیله سوار و پارس آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: تاکید مجمع نمایندگان استان اردبیل نیز بر ارتقای سطح کیفی اجرای جشنواره کوچ عشایر است و تلاش خود را برای تامین اعتبار آن خواهیم کرد.

وی افزود: باید از این فرصت مغتنم برای شناساندن جاذبه های استان بویژه عشایر شاهسون استفاده کنیم و ما تلاش می کنیم از مقامات سایر کشورها نیز برای حضور در این جشنواره دعوت کنیم.