مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه از سقوط یک خودرو به دریا خبر داد و گفت: فرد سانحه دیده بلافاصله توسط غواص مستقر در بندر تجاری لنگه از غرق شدن نجات یافت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «قاسم عسکری نسب» در خصوص جزئیات این سانحه گفت: ساعت ۲۲:۲۰ شامگاه سه شنبه، ششم فروردین ماه، یک خودروی سواری پژو ۴۰۵ قصد ورود به محوطه بندر تجاری لنگه داشت که با ممانعت ماموران یگان حفاطت بندر مواجه شد؛ اما بدون توجه به فرمان ایست، با سرعت زیاد و انجام حرکات نمایشی از دروازه ورودی بندر عبور کرده و در ضلع غربی بندر باسرعت به درون دریا سقوط کرد.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از اطلاع یگان حفاظت به برج کنترل بندر، علاوه بر آماده باش تیم واکنش سریع و آتش نشانی، غواص مستقر در بندر تجاری لنگه خود را به موقعیت سانحه رسانده و در دقایق اولیه شناور بودن خودرو روی سطح آب دریا، راننده که تنها سرنشین خودرو بوده را از خطر غرق شدن نجات می دهد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه با بیان اینکه فرد خاطی نسبت به نجات یافتن توسط غواص از سانحه غرق شدن مقاومت کرده و شواهد مبین عدم تعادل روانی او در هنگام سانحه است، گفت: به همت تیم عملیات بندری و آتش نشانی، خودروی سانحه دیده از آب دریا بیرون آورده شد و فرد خاطی نیز به سرعت به بیمارستان بندر لنگه انتقال یافت.

 گفتنی است که هم اکنون وضعیت جسمی این فرد مساعد گزارش شده است.

 یک مقام قضایی در دادستانی شهرستان بندر لنگه نیز در این رابطه گفت: آقای "ش. الف" جوان ۲۵ ساله، اهل و ساکن شهر بندر لنگه دارای سابقه کیفری و اقدامانه مجرمانه بوده و طی روزهای اخیر به دلیل برخی اعمال مشکوک به خودکشی و درگیری خانوادگی، تحت پیگیر قضایی بوده است.

شایان ذکر است، هم اکنون پرونده این حادثه توسط پلیس شهرستان بندر لنگه در حال تکمیل اطلاعات و مستندات جهت ارجاع به دستگاه قضایی است.