دادستان انقلاب اسلامی میبد گفت: جمع آوری نخاله ها و جلوگیری از ریختن آن توسط رانندگان باید مورد توجه قرار گیرد و با کمک از افراد محلی اعلام جرم شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حسین فلاح فرماندار میبد در جلسه مدیریت بحران شهرستان میبد افزود: میزان بارندگی ها خوبی بود و از جهتی اتفاق ناگواری را شاهد بودیم که نشانه بی برنامگی و اعمال کارهای غیرفنی است.

وی تصریح کرد: باز کردن مسیر رودخانه ها و ایمن کردن مسیر آب در سمت دانشگاه آزاد ، سعید آباد و چند مسیر دیگر باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار میبد با اشاره به وجود خانه های قدیمی در حسن آباد و نقاط دیگر و بسته شدن مسیر آب در سمت دانشگاه آزاد گفت: با توجه به هماهنگی ها و برنامه ریزی های انجام شده لازم است حوالی بخش ندوشن و خانه هایی که در حریم رودخانه ها ساخته شد مورد عنایت قرار گیرد و آمادگی لازم جهت مقابله با آسیب هایی که ممکن است رخ دهد، وجود داشته باشد.

همچنین دادستان انقلاب اسلامی میبد گفت: جمع آوری نخاله ها و جلوگیری از ریختن آن توسط رانندگانی که صورت می گیرد باید مورد توجه قرار گیرد و با کمک از افراد محلی اعلام جرم شود.

حمید رضا جعفری اعلام جرم به ساخت و سازهای غیرقانونی در بستر و حریم رودخانه ها و ممنوعیت هر گونه ارائه خدمات به چنین ساخت و سازهایی را ضروری عنوان کرد.