استاندار هرمزگان از ورود نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار مهمان نوروزی به این استان تا پنجم فروردین ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان از ورود نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار مهمان نوروزی به استان هرمزگان تا پنجم فروردین ماه خبر داد.

وی که در در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان هرمزگان سخن می‌گفت با بیان اینکه ورود مسافران نوروزی به استان هرمزگان همچنان ادامه دارد گفت:  پیش‌بینی می‌شود تا پایان تعطیلات نزدیک به سه میلیون گردشگر به این استان سفر کنند.

 استاندار هرمزگان با اشاره به ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه ارائه خدمات به گردشگران نوروزی افزود: نقاط ضعف و قوت دستگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفت و در راستای رفع نقاط ضعف تصمیماتی گرفته شد.

همتی گفت: با توجه به بارندگی‌های اخیر در استان هرمزگان، تمامی امکانات در فضا‌های عمومی، سالن‌های ورزشی، مساجد و اماکن اداری در تمامی شهرستان‌های استان برای اسکان مسافران نوروزی به کار گرفته شد و این اقدام تا پایان تعطیلات نوروزی تداوم خواهد یافت.

وی با تأکید بر لزوم تأمین امکانات مناسب در ساحل شهر بندرعباس برای گردشگران گفت: ساحل سرمایه بزرگ شهر بندرعباس است و باید تمامی امکانات برای مردم و گردشگران در آن فراهم باشد تا هیچ دغدغه‌ای نداشته باشند.

استاندار هرمزگان افزود: افزایش تعداد سرویس‌های بهداشتی، حمام و تامین نور مناسب از جمله مهمترین نیاز‌های اولیه در ساحل شهر بندرعباس است که شهرداری بندرعباس باید نسبت به تامین این نیاز‌ها و رفع کمبود‌ها به سرعت اقدام کند.

همتی گفت: رونق صنعت گردشگری در هرمزگان موجب تحول در اقتصاد و اشتغال این استان می‌شود و بر این اساس باید شرایطی را فراهم کنیم که خاطره خوبی برای گردشگران رقم بخورد و گردشگران بیشتری به هرمزگان سفر کنند.