معاون امور عمرانی استاندار مازندران پایان اسکان موقت سیل زدگان مازندرانی را اعلام کرد و گفت: تمامی سیل زدگان یا به خانه های خود و یا به خانه اقوام هدایت شدند. ‎

به گزارش خبرگزاری موج مازندران و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران ، مهدی رازجویان  اظهار داشت: افرادی که واحدهای مسکونی آنها خسارت دید به منازل خود باز گشته و با کمک مردم، نیروهای بنیاد مسکن و نیروهای بسیج سپاه در حال پاکسازی و تعمیر هستند.

وی با اشاره به اینکه عملیات امداد رسانی به سیل زدگان پایان یافته است، افزود: اما همچنان نیروهای امدادی استان تا مناسب شدن شرایط جوی در حالت آماه باش قرار دارند.

رازجویان اعلام کرد: آذوقه رسانی به مناطق برف خیز و بالا دست که راه ارتباطی مناسبی ندارند همچنان ادامه دارد و آمادگی نیروهای امدادی مازندران نیز در بالاترین سطح قرار دارد.

مشکل کم آبی بابل مرتفع شد

وی با اشاره به این که تصفیه خانه موقت شهرهای گروه الف که بعلت کدورت بالای آب ناشی از سیل اخیر از مدار خارج گردیده بود و منجر به کم آبی در شهر بابل شده بود با تلاش همکاران آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهری و انتخاب گزینه متفاوت از قبل و استفاده از آب در تراز بالای سد و پمپاژ و لوله گذاری آن به تصفیه خانه هم اکنون؛ کسری آب شهرهای گروه الف مرتفع گردید.

رازجویان افزود: با توجه به فاصله شهرهای مرکزی  از سد آیت الله صالحی و حجم لوله گذاری بکار رفته انتظار می رود تا ظهر فردا؛ آب مد نظر به شهرهای گروه الف برسد.