معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: طی بخشنامه ای به کلیه دستگاههای اجرایی در مقابله با بروز هر گونه حادثه در پی بارش شدید باران اعلام آماده باش شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، مهدی رازجویان اظهار داشت:به تمامی نیروهای عمل کننده برای پیشگیری و آمادگی هر چه بیشتر جهت رویایی با احتمال وقوع جاری شدن سیلاب تا روز چهارشنبه 98/1/7 آماده باش کامل داده شد. ‎

وی ادامه داد: بمنظور پیشگیری و آماگی هر چه بیشتر  به دستگاههای اجرایی اعلام شد کلیه نیروها با امکانات و تجهیزات کامل ضمن استقرار در مناطق پر خطر و همچنین در پایگاه ها و محورهای اصلی و فرعی، آمادگی لازم در برخورد با هرگونه حادثه احتمالی را داشته باشند.

رازجویان بیان داشت: بر اساس  دستور اکید استاندار  اعلام شد کلیه فرمانداران، مدیران کل، بخشداران و شهرداران بطور تمام وقت در محل خدمت خود حضور داشته باشند.

رازجویان در این راستا توضیح داد: پیش بینی می شود بارندگی های حال حاضر و سامانه بارشی پیش رو احتمال روان آب و سیلاب را در رودخانه های استان افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه ممکن است بارندگی ها، حجم زیادی از برف بالادست را آب و به رودخانه ها سرازیر کند، افزود: لازم است که تمامی دستگاه ها در حالت آماده باش کامل قرار داشته باشند تا مشکلی برای مردم پیش نیاید.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران تاکید کرد: همچنین تا آرام شدن شرایط؛ مرخصی های غیر ضروری لغو شده و باید تمامی نیروهای خدماتی و امدادی در تمامی دستگاهها کاملا برای مقابله با هر حادثه ای آماده باشند.

بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران از امشب تا عصر فردا چهارشنبه بارش ها شدت گرفته و بالا آمدن سطح رودخانه های استان و احتمال سیلاب پیش بینی می شود.