مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از راه اندازی نخستین باند فرودگاه بخش خصوصی جنوب کشور و همچنین افتتاح یک هتل با ١٠١ تخت در قشم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «حمیدرضا مومنی»  از راه اندازی نخستین باند فرودگاه بخش خصوصی جنوب کشور و همچنین افتتاح یک هتل با ١٠١ تخت در جزیره قشم خبر داد.

وی در تشریح این خبر افزود: فرودگاه آسمان به عنوان نخستین باند پروازی بخش خصوصی جنوب کشور با هدف توسعه فضای گردش‌های هوایی و آموزش و تربیت خلبان با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری رسید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: پیست پروازی این فرودگاه با مجوز رسمی دارای 600 متر باند پروازی و امکاناتی همچون 150 هکتار زمین برای مسابقات سافاری، پرواز های VIP با هواپیمای MC موجود در کشور، گلایدرهای موتوردار، کایت و جابرو کوپتر و شش سوئیت، اماده شده است.

مومنی تصریح کرد: هواپیماهای فوق سبک دو نفره این مجموعه شامل یک خلبان و یک سرنشین با توان پروازی طولانی به مدت 7 تا 8 ساعت می توانند از این باند به نقاط مختلف کشور پرواز کنند.

وی همچنین به افتتاح یک هتل با مساحت یک هزار و ٤٢٣ متر مربع در روستای «هُلُر»  اشاره کرد و افزود: این هتل دارای ٤٢ اتاق و ١٠١ تخت است که به مراکز اقامتی شهرستان قشم افزوده شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها