معاون اول رئیس جمهور گفت: راههای روستایی و واحد های مسکونی که بر اثر سیل تخریب شده به سرعت مرمت و بازسازی شوند تا از این حین مشکلی در استان مازندران وجود نداشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، اسحاق جهانگیری در در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران که در سالن اجتماعات استانداری مازندران برگزار شد اظهار داشت: در حال حاضر با مدیریت خوب استاندار مازندران و مجموعه مدیران کل در این استان از بحران سیل خارج شدیم و به دوران سازندگی رسیده ایم.

وی ادامه داد: از زمان بروز سیل مسئولان مازندران چکمه پوشیده و همواره در کنار مردم بودند و در بازدید هایی که امروز انجام شد مردم از عملکرد مسئولین در بحران سیل راضی و خرسند بودند.

جهانگیری اذعان داشت: در بحث افزایش تسهیلات و کمک‌های بلاعوض در حوزه مسکن و معیشت در جلسه هفته جاری دولت موضوع مورد بررسی قرار می گیرد و جبران خسارت کشاورزان مازندرانی در سیل باید در الویت باشد.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد :  با توجه به اینکه سیل خیز بودن استان مازندران یک دغدغه جدی شده است تهیه طرح جامعه سیلاب در مازندران انجام می گیرد اما باید جلوی دست اندازی به طبیعت را بگیریم.

وی گفت: تجاوز به بستر رودخانه ها و ویلا سازی در مناطق ممنوعه حریم رودخانه ها از عوامل بروز سیل بوده که باید به صورت جدی و با تمام توان با ساخت و سازهای غیر مجاز برخورد شود.

جهانگیری بیان داشت: لایروبی رودخانه ها ضروری است و باید این نکته مورد توجه قرار گیرد و دولت نیز تلاش می کند برای این بخش اعتبار ویژه ای در نظر بگیرد.

وی گفت: پس از دستور و پیام مقام معظم رهبری تمامی دستگاهها ورود جدی به مناطق سیل زده داشتند  و با همت مسئولان و ورود نیروهای مسلح مشکلات بزودی رفع شود.

جهانگیری ادامه داد :  انتخاب اول مردم ایران برای سفر، مازندران خواهد بود و به سیل و برف کاری ندارند و این نشان می‌دهد که باید مسیر توسعه استان به خوبی پیش رود و مدیران باید پای کار باشند تا خرابی های سیل از بین برود.

جهانگیری تاکید کرد: باید عملیات ساخت و بازسازی واحدهای مسکونی و خسارت های برجای مانده از سیل بر تاسیسات زیرساختی در کمترین زمان در دستور کار جدی قرار گیرد.

وی  گفت: وزارت راه و شهرسازی و  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  باید به گونه ای وارد عمل شوند و کار کنند تا بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی ناشی از سیل تا اواخر تابستان سال جاری خاتمه یابد.