استاندار اردبیل گفت: روستائیان زحمت کش استان نقش اساسی در رونق تولید دارند و تمامی مسئولان باید موانع موجود بر سر راه تولید محصولات زراعی و دامی را مرتفع سازند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو دربازدید از بخش هیر اظهار داشت: پرورش گاوهای کم بازده با شیردهی کمتر از ۴ کیلو از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست و باعث شده درآمد روستائیان علیرغم کار و تلاش بیشتر در حداقل باشد.

وی با بیان اینکه از سال ۸۴ با مهاجرت اهالی روستای کوهساره به دلیل عدم درآمد کافی ، جمعیت این روستا از ۵۰۰ خانوار به ۱۰۰ خانوار کاهش یافته است

بهنام جو طی تماسی با مدیران جهاد کشاورزی خواستار اجرای طرح های اصلاح نژاد دام ها  و پرداخت تسهیلات به دامپروران سنتی روستای کوهساره شد.

استاندار اردبیل همچنین در خصوص گازرسانی به این روستا نیز گفت: نیمه دوم فرودین ماه عملیات علمک ‌گذاری در روستای کوهساره به انجام می رسد.

وی  همچنین دستور داد: مدیرکل بنیاد مسکن به همراه مهندسان ناظر این بنیاد ظرف هفته آینده در این روستا حضور یابند و نسبت به ساماندهی ،بهسازی و مقاوم سازی خانه های روستایی مطالعه و اقدام کنند.

 استاندار اردبیل در بازدید از بخش هیر موانع و مشکلات توسعه گردشگری هیر و تسریع در تکمیل پل معلق شیشه ای  را بررسی و برای رفع آن دستورات لازم را صادر کرد.

 وی در بازدید از منطقه گردشگری کهلیگ بلاغی هیر و بررسی استعدادهای گردشگری آن گفت: این منطقه در مسیر دربند با مناظر طبیعی زیبا  و آبشار می تواند به عنوان زنجیره گردشگری هیر و پل شیشه ای به سمت  دریاچه نئور تعریف شود .

بهنام جو در این بازدید بیان کرد:روستاهایی که در مسیر هیر تا کوهساره قرار گرفته و از امکانات کافی و زیرساختی اعم از برق و گاز برخوردارند می تواند برای اهداف گردشگری و بوم گردی مورد استفاده قرار گیرند.

بازدید از هیر