مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: پیرو دستور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از محل عواید موقوفات مازندران، اقلام غذایی همه‌روزه در 6 نقطه سیل‌زده استان بین مردم حادثه‌دیده توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مردم مازندران که در زمان وقوع سیلاب با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کردند، اکنون نیز پس از فروکش کردن سیلاب با مشکل گل و لای موجود در منازل و کمبود مواد غذایی مواجه هستند که از این‌رو اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران به دستور حجت‌الاسلام خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به یاری سیل‌زدگان شتافت.

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در این‌باره با بیان اینکه اوقاف مازندران از روز نخست وقوع سیل در کنار مردم سیل‌زده مازندران بوده است، گفت: همزمان با وقوع سیلاب در شهرها و روستاهای استان خانواده‌هایی که خانه آنها دچار خسارت شده بودند در مساجد و بقاع متبرکه اسکان داده شدند.

وی با بیان اینکه به تمامی روسای ادارات اوقاف و هیأت امنا آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران دستور داده شد تا به سیل‌زدگان کمک‌رسانی و شرایط اسکان موقت را در اماکن مذهبی فراهم کنند، اظهار کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از روز نخست پیگیر وضعیت خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان مازندرانی و نحوه اسکان آنها در اماکن مذهبی استان بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از توزیع اقلام غذایی بین سیل‌زدگان استان خبر داد و گفت: پیرو دستور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از محل عواید موقوفات مازندران، اقلام غذایی همه‌روزه در 6 نقطه سیل‌زده استان بین مردم حادثه‌دیده توزیع می‌شود.

حیدری بیان کرد: توزیع اقلام غذایی بین سیل‌زدگان مازندران تا عادی شدن شرایط در روستاها و شهرهای استان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به توزیع اقلام غذایی در شهرها و روستاهای سیل‌زده مازندران گفت: خادمین و هیأت امنا آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران و نیروهای خودجوش مردمی با حضور در مناطق سیل‌زده در حال کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده مازندران هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: اقلام غذایی تهیه شده با هماهنگی فرمانداری‌ها، سپاه و نیروهای هلال احمر در اختیار مردم سیل‌زده قرار می‌گیرد.