استاندار مازندران از آغاز فرایند پرداخت خسارات سیل از روز شنبه سوم فروردین98 در شهرستانهای حادثه سیل خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بابت تنخواه سیل با توجه به درخواستی که انجام شد به مانند گلستان به استان مازندران نیز 5 میلیارد تومان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: به تمامی ادارات کل استان مازندران ابلاغ شد تا آماربرداری برای جبران خسارات سیل انجام و سریعا اقدامات لازم صورت گیرد تا بتوانیم مرهمی برای مردم در این وضعیت بحرانی باشیم.

استاندار مازندران تاکید کرد: در پی بروز سیل هم معاون اول رئیس جمهور و هم وزیر کشور به صورت مستمر تماس برقرار شده و گزارش های سیل ارایه شد و هر روز در جمه مردم سیل زده حضور داریم.

وی گفت: به تمامی مدیران کل و معاونین استاندار تاکید شد در مناطق سیل زده حضور مستمر داشته و جهت رفع مشکلات موجود مردم مناطق سیل زده تلاش کنند.

حسین زادگان بیان داشت: باید بپذیریم وقتی در 12 شهرستان استان مازندران درگیر بروز حادثه ناشی از سیل هستیم قطعا حجم کار بالا می رود و سختی هایی وجود دارد اما برنامه ریزی شده تا در همه شهرستانها مدیران حضور داشته و پیگیر موضوعات سیل باشند.

وی گفت: تلاش می کنیم مبلغ 2 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و 2 میلیون تومان تعمیرات مسکن بلاعوض به روستائیان و مبلغ  35 میلیون تومان تسهیلات کم بهره روستایی، 50 میلیون تومان تسهیلات شهری و 12 میلیون تومان بلاعوضبه خسارت دیدگان سیل اختصاص دهیم و اگر بتوانیم مبالغ بلاعوض را افزایش می دهیم.

وی بیان داشت: پیش بینی می کنیم خسارت های زیادی وارد شده و آمار نهایی به زودی در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.

استاندار مازندران  خاطرنشان کرد: تجاوز به حریم رودخانه، باعث خسارت جانی و مالی شده و علت اصلی سیل اخیر محسوب می شود.