استاندار اردبیل گفت: باید زیر ساخت جاذبه های گردشگری برای مردم مهیا کنیم تا استان اردبیل یکی از مقصد اول گردشگری کشور در فصل زمستان باشد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنامجو استاندار اردبیل ظهر امروز در جلسه ستاد خدمات سفر که در محل نگارخانه خطایی برگزار شد، اظهار کرد:باید زیر ساخت های جاذبه های گردشگری برای مردم مهیا کنیم تا استان اردبیل یکی از مقاصد اول گردشگری کشور در فصل زمستان باشد.

وی گفت: اقدامات بسیاری خوبی از احداث پیست اسکی تا تعریف رویدادهای گردشگری در فصل زمستان در سطح استان در حال انجام است که می تواند باعث جذب گردشگران بسیار زیادی در سال‌های آینده باشد.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه نظافت و پاکیزگی شهری از جمله شاخصه‌های مهم جذب گردشگران به یک منطقه است، تاکید کرد: امسال بسیج همگانی برای پاکسازی جاده‌ها و مسیرهای گردشگری انجام گرفته است که در این خصوص دستگاه‌های دولتی و انجمن‌ها مردم نهاد کمک بسزایی در این امر داشتند.

بهنام‌جو بیان کرد: لازم است نظرسنجی از مسافران و گردشگران نوروزی در خصوص کمیت و کیفیت خدمات ارایه شده به مسافران در سطح استان انجام شود تا بتوانیم برنامه‌ریزی بهتری برای ارایه خدمات مناسب‌تر در سال‌های آینده داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در این راستا آموزش پزشکان در کشور تریکه برای ارایه خدمات تخصصی به مسافران و گردشگران در آب‌ها گرم سرعین در حال انجام است که می تواند نتیجه مثبتی برای گردشگری سلامت در سطح استان داشته باشد.

استاندار اردبیل افزود: تاکید مقام معظم رهبری در شعار سال بر رونق تولید تاکید بجایی بر رونق اقتصادی با تکیه بر قابلیت‌های ما در داخل کشور است که توسعه گردشگری می‌تواند یکی از راه‌کارهای اصلی در این حوزه باشد.