بارش های شدید باران در شرق استان گلستان باعث آبگرفتگی شدید در شهرها و روستاهای شرقی استان گلستان شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج گلستان، بارش باران در استان گلستان و استان های شرقی کشور که از دوشنبه 27 اسفند شدت گرفته بود باعث آبگرفتگی در شهر گنبد کاووس شد و این شهر را به حالت تعطیل درآورد.

وجود دو سد در اطراف شهر گنبد و سرریز شدن سدهای این شهر حالت اضطراری برای شهر به وجود آورد و جلسات مدیریت بحران در شهر و استان تشکیل شد تا بتوانند از این بحران شدید شهر را خارج کنند.

از آغاز شروع طوفان در گنبد خبرهایی مبنی بر ریشه کن شدن درختان برخی نواحی گنبد به گوش می رسید و تصاویر آن در شبکه های مجازی دست به دست می شد. از همان ساعات ابتدایی بحران، شهر با قطع برق و آب در برخی مناطق مواجه شد.

آب گرفتگی معابر شهری در گنبد کاووس

بسیاری از خیابان های گنبد کاووس به دلیل آبگرفتگی شدید مسدود شد و برخی از منازل به خصوص در روستاهای اطراف گنبد تخریب شدند.

چندین درخت در حوالی پارک داریوش بر روی کابل های برق افتاده بود و همین امر باعث قطعی برق شد.

مدیریت توزیع نیروی برق در اطلاعیه ای از شهروندان خواست که به تابلوها و تجهیزات برق، سیم آویزان یا افتاده در معابر نزدیک نشوند و کلیه خرابی ها را به اداره برق شماره 121 اطلاع دهند.

پل های ورودی گنبد به طور کامل تحت محاصره آب قرار گرفتند و به دلیل گل و لای درختان قطع شده محل عبور آب از زیر این پل ها مسدود شده و آب بر روی آسفالت پل آمده است.

آب گرفتگی معابر شهری در گنبد کاووس

دیروز سید مناف هاشمی در جلسات مدیریت بحران شهر گنبد شرکت کرد و تقریبا بازدیدی از مناطق داشت و نکته جالب توجه این بازدید ها حضور سیدمناف هاشمی زیر چتر یکی از افرادی بود که در آنجا حضور داشت!!

سید مناف هاشمی

در ساعات ابتدایی امروز آب گرگانرود به خیابان های سید آباد و علوی رسیده و باعث سختی عبور و مرور در این مناطق شد.

بسیاری از مناطق گنبد دچار آبگرفتگی شده است تا جایی که آب گرگان رود از مناطق کلانتری 11 گنبد برج قابوس گذشته و این مناطق را دچار آبگرفتگی شدید شده است و مردم در این مناطق حبس شده و نمی توانند از این مناطق خارج شوند.

پل آخوند آباد به طور کامل زیر آب رفت به سختی می توان در آن تردد کرد.

آبگرفتگی در روستای بی بی شیروان از ساعات اولیه صبح(حدود ساعت 7) آغاز شده و این پیشروی ادامه دارد.

ورودی شمالی شهر گنبد حدود ساعت 9 صبح به دلیل عبور سیلاب از این منطقه مسدود شد.

هلال احمر اعلام کرد که نیاز مردم در این ساعت قایق، خودروهایی وانت شاسی بلند آب و نان است و نیاز به توزیع آب و نان در مناطق زلزله زده بسیار احساس می شود.

آب گرفتگی معابر شهری در گنبد کاووس

شهردار گنبد در جلسه ستاد بحران شهرستان اعلام کرد 26 هزار منزل مسکونی و 6 هزار واحد تجاری در شهر پوشش بیمه هستند و تا سقف 10 میلیون برای ساختمان و 6 میلیون برای لوازم غرامت پرداخت می شود.

به گزارش موج، غرامت مساله مهمی است اما به نظر می رسد در جلسات مدیریت بحران در حال حاضر بیشتر نیاز به راه حلی برای خروج مردم از این وضعیت است.

ارتفاع آب در برخی نقاط خیابان ملانفس به حدود 2 متر رسیده تا جایی که درب منازل به طور کامل زیر آب قرار دارند.

اخبار رسیده خبر از آن دارد که مناطقی که با سیل مواجه شدند مار مشاهده شده و از خودرویی که به طور کامل زیر آب قرار گرفته بود پس از خروج از آب سه مار خارج شده است.

در بسیاری از مناطق شهر گنبد آبگرفتگی معابر بیش از یک متر است و مردم نیاز شدید به آب و نان دارند.

به گزارش موج این تنها شرایط قسمتی از شهر گنبد است و تقریبا تمام شهر تعطیل شده و مردمی که در این مناطق مانده اند نیاز شدیدی به کمک رسانی دارند و بسیاری از روستاهای گنبد را نیز تخلیه کرده اند.