موج
کدخبر : ۲۷۰۴۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270437

موج گزارش می دهد؛

عصر دیروز با حضور مسئولان استان و فعالان و پیشکسوتان رسانه ای استان، طی مراسمی دفتر سرپرستی خبرگزاری موج در استان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، عصر دیروز با حضور مسئولان استان و فعالان و پیشکسوتان رسانه ای استان، طی مراسمی دفتر سرپرستی خبرگزاری موج در استان اردبیل افتتاح شد.

امید بایرام زاده

در این مراسم، سرپرست خبرگزاری موج استان اردبیل با اشاره به اینکه رسالت رسانه های مستقل و منصف، انعکاس مشکلات و دغدغه های مردم است گفت: ما بر آنیم تا با شعار "از مردم، برای مردم"به عنوان رسانه ای مستقل مشکلات مردم را منعکس کنیم و در این کار خطیر نیازمند کمک و حمایت پیشکسوتان رسانه استان هستیم.

امید بایرام زاده گفت: این خبرگزاری به هیچ حزب و نهادی وابستگی ندارد و در سرپرستی خبرگزاری موج در استان ارادبیل با همدلی دوستان اولویت اصلی ما در انعکاس اخبار دیدگاه مستقلانه و آزاد خواهد بود.

لطفی

اخبار مسئولان خدمتگذار، با صداقت و تقوا منتشر شود

مسئول بسیج رسانه سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در این مراسم با تبریک به خانواده بزرگ رسانه استان برای شروع به کار خبرگزاری جدید گفت: این خبرگزاری به فردی شایسته واگذار شده و امیدواریم با شروع فعالیت در خدمت انقلاب و اسلام باشد.

سرهنگ علی لطفی با اشاره به اینکه بحث پیام رسانی و هدایت از اول خلقت  بوده افزود: ماموریت پیامبران تبلیغ، تبیین و هدایت مردم بوده و در زمان حاضر نیز اصلی ترین وظیفه رسانه ها همین موضوع است.

وی با عنوان اینکه برای هدایت و دفاع از بشریت اگر بحث عدالت رعایت شود قطعا در روز قیامت و در پیشگاه خداوند متعال روسفید هستیم افزود: باید در رساندن پیام به مباحث دینی و انقلابی توجه داشته باشیم و اخبار مدیرانی که واقعا خدمتگذار مردم هستند را با صداقت و تقوا منتشر نمائیم.

لطفی توجه به تاریخ انقلاب و اسلام در جهت یادگیری از گذشته و برنامه ریزی برای آینده را مهم ارزیابی کرد و گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه مسئولیت خطیری بر عهده دارند و باید در مباحث فرهنگی و اجتماعی جامعه، رسانه ها حضور پررنگی داشته باشند.

مسئول بسیج رسانه ای سپاه حضرت عباس (ع) استان با اشاره به اهمیت فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با مفاد بیانیه گام دوم انقلاب افزود: رسانه ها به عنوان چشم و گوش جامعه باید در تبیین و تحلیل بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص مفاد مطالب مربوط به گام دوم انقلاب اهتمام جدی داشته باشند.

رویکردهای کیفی در رسانه های استان تقویت شود

زمزم نیز با عنوان اینکه فعالیت های رسانه ای در استان از لحاظ کمی پیشرفت خوبی داشته است گفت: نیاز امروز رسانه های استان بایستی در مباحث کیفی بررسی شده و باید نسبت به سطح توانایی های خبرنگاران کارهای اساسی صورت گیرد.

وی با اعلام اینکه کار خبرگزاری ماندگار است و باید فاخر باشد افزود: گاهی دیده می شود اخبار تولیدی از نظر ادبیاتی دارای اشکالی است و تحلیل های بعد از تولید خبر نیز کاهش محسوسی دارد که خبرنگاران باید در نحوه پوشش خبر، ادبیات پوشش و تحلیل های بعدی اهتمام جدی داشته باشند.

مسئول روابط عمومی دفتر امام جمعه اردبیل با اشاره به فرمایشات نماینده ولی فقیه در استان که در خطبه های نماز جمعه مسائلی را مطرح می کند و فقط اخبار آن منتشر می شود گفت: رسانه های استان باید در حد توان نسبت به ارایه تحلیل این مسائل ورود کرده و نباید به سادگی از کنار آن عبور کنند .

شفیعی

خبرگزاری ها به عنوان مرجع اخبار شناخته می شوند

مدیر کل امور اجتماعی استانداری نیز در این مراسم با اعلام اینکه به علت علاقه ای که به حوزه هنر، تشکل های مردم نهاد و رسانه دارم نسبت به اخبار موفقیت ها در این حوزه تعصب دارم گفت: خبرگزاری ها در دنیا به عنوان مرجع خبر شناخته می شوند و از این جهت مستند بودن خبر، سرعت و دقت در انتشار اهمیت فراوانی دارد.

شفیع شفیعی رسالت رسانه ها را رسالت نظارتی عنوان کرد و افزود: رسانه ها باید علاوه بر اینکه در کار خود متعهد باشند، بایستی اخبار مستند و تحلیل های صادقانه ای منعکس نمایند.

در ادامه این مراسم یکی از پیشکسوتان رسانه استان نیز با اعلام اینکه افزایش کمیت رسانه ها باعث آفت شده و رفته رفته فضای رسانه ای استان را مه آلود کرده است گفت: نشریات محلی قدیمی به علت اینکه به یکسری اصول رسانه ای پایبند بودند در حال نابودی هستند و فعالان لایق و کارآمد با گذشت زمان به گوشه رینگ راهنمایی می شوند.

پرستار نادر

نباید صداقت کاری در رسانه از بین برد

نادر پرستار نقطه کور رسانه های محلی را عدم پرداختن به تحلیل اخبار و وقایع دانست و افزود: خبرنگاران باید خلاء ها را شناسایی کرده و کار در عرصه خبر را وظیفه خود بدانند و اجازه ندهند صداقت که لازمه کار در رسانه است از بین برود.

وی با اشاره به اینکه شروع به کار خبرگزاری موج در استان مایه دلگرمی اهالی رسانه است و امیدواریم ختم به خیر شود افزود: با تخصص و علاقه ای که در این مجموعه مشاهده می کنیم، مطمئن هستیم اخبار و نقدهای مستند و مورد نیاز امروز جامعه را منعکس خواهند کرد.

سرپرست روزنامه کیهان در اردبیل در ادامه به تطمیع گردانندگان برخی کانال های فضای مجازی اشاره کرد و گفت: برخی مدیران به دلیل ناتوانی در مسئولیت محوله، با کوچکترین نقد از سوی کانال های بدون شناسنامه واکنش نشان می دهند و چاره کار را در تطمیع این افراد می دانند که در دراز مدت آسیب جدی به عرصه رسانه استان وارد خواهد کرد.

 

رسانه های رسمی در استان و حتی سطح کشور دچار پدیده تلگرامیزه شدند

در ادامه این مراسم شهرام محمدی از فعالان با سابقه رسانه استان نیز با اشاره به اینکه در شهری که هم افزایی در آن بی معنی و یا حداقل کم معنی است تشکیل یک سازمان رسانه ای قابل تقدیر است گفت: حوزه فرهنگ زیربنای جامعه است و جدای از کارکرد این جمع رسانه ای، کنار هم بودن علاقمندان این حوزه، اتفاقی مبارک و میمون به شمار می رود.

وی با اعلام اینکه رسانه های رسمی در استان و حتی کشور دچار پدیده تلگرامیزه شدن هستند گفت: متاسفانه تلگرام رسانه ها را هدایت می کند و رسانه های رسمی تحت تاثیر تلگرام هستند که لازم است فعالان رسانه ای با کمک هم از این فضا خارج شوند.

محمدی با عنوان به این نکته که اگر منبع خبر درست باشد باید اخبار از مراکز رسمی دریافت شود گفت: نیاز است تحلیل اوضاع جامعه با نگاه نقادانه بررسی شود و در اقدامی هماهنگ از رسانه های رسمی اخبار به تلگرام ارسال شود و از تلگرام سوژه های مورد نیاز دریافت گردد.

این پیشکسوت رسانه استان در پایان با اشاره به اینکه علیرغم سر دادن شعار نقادی آزاد است اما در رفتارهای مدیریتی اغلب مدیران این نگاه دیده نمی شود گفت: مدیران برای رشد و تعالی سازمان مربوطه نباید از نقادی های منصفانه هراسی داشته باشنتد بلکه از طریق رسانه ها از نقاط ضعف سازمان مطلع شده و در صدد رفع موانع برآیند.

به گزارش موج اردبیل در پایان این مراسم و با حضور میهمانان، دفتر مرکزی سرپرستی خبرگزاری موج در استان اردبیل افتتاح شد تا این خبرگزاری کار خود را به صورت رسمی آغاز کنند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها