معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد گفت: توجه و آگاهی بخشی به قشر جوان و نوجوان یکی از مهم ترین رویکرد پلیس است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد رضامزیدی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد گفت: تجزیه و تحلیل عمیق برای شناخت معضلات اجتماعی ضرورتی است که باید با برنامه ریزی و روشی صحیح در راستای مرتفع کردن اثرات نامطلوب معضلات اجتماعی اقدام کرد.

وی افزود: فرماندهی انتظامی استان یزد نیز در راستای وظیفه ایجاد و امنیت پایدار، همواره تغییرات اجتماعی را با نگاهی علمی و تحلیل گرایانه مورد بررسی قرار داده و با توجه به دل نگرانی های خانواده ها در راستای ایجاد محیط امن و آرام برنامه ریزی می کند.

مزیدی تجربه تلخ برخی حوادث در مراسم چهارشنبه آخر سال را به عنوان یک دغدعه و نگرانی خانواده ها در آستانه سال جدید خواند و به نگاه فرهنگی پلیس در برخورد با آسیب های آن اشاره کرد.

وی اضافه کرد: برگزاری جلسات کارشناسی با نهادها و ارگان های دولتی و مردم نهاد به منظور شناسایی و اتخاذ راهکارهایی کاربردی از جمله اقداماتی بوده که پلیس استان در راستای آسیب شناسی خطرات مراسم چهارشنبه آخر سال انجام داده است.

سرهنگ مزیدی توجه و آگاهی بخشی به قشر جوان و نوجوان را یکی از مهم ترین برنامه ریزها در رویکرد پلیس دانست و بیان داشت: به منظور ارتقاء آگاهی و شناخت جوانان و نوجوانان در سال جاری طی برگزاری جلساتی کارشناسی انجام شده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد در پایان گفت: هر ساله در مراسم چهارشنبه آخر سال، تعدادی از جوانان و نوجوانان به دلیل بی توجهی به توصیه های کارشناسان در استفاده نادرست از وسایل محترقه دچار صدمات جانی و روحی غیرقابل جبران برای خود و دیگر شهروندان می شوند.