مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان در جلسه شورای اداری جمعیت استان بر اجرای بهینه طرحهای ملی خدمات نوروزی با رویکرد خلاقانه و مبتکرانه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدباقر محمدی در جمع معاونین و مدیران شعب تابعه جمعیت استان، ضمن تاکید بر اجرای دستورالعملهای ارسالی مرکز، براعمال خلاقیت و ابتکار در ارائه خدمات متنوع امدادی، فرهنگی و آموزشی به مسافرین و گردشگران استان تاکید کرد.
 
محمدی ایام نوروز را فرصتی مناسب در راستای معرفی ظرفیتهای استان و همچنین شناساندن هرچه بهتر جمعیت هلال احمر به عموم مردم معرفی کرد و ابراز داشت:”تدابیر متعددی اندیشیده شده که طی ان جوانان ، امدادگران و داوطلبان میبایست تمامی تلاش خودرا در جهت ارتباط گیری موثر و سازنده با مسافرین و گردشگران و همچنین ارائه تصویری موجه و بااعتبار از جمعیت هلال احمر بکارگیرند .”
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت :” استان کردستان بدلیل برخورداری از جاذبه های عظیم گردشگری و برخورداری از آب و هوای مناسب و معتدل ، هرسال پذیرای میهمانان و مسافران زیادی از نقاط مختلف ایران بوده و در این راستا با افزایش پستهای امداد و نجات موقت ، واکنش سریع و امدادبانوان سعی در ایجاد اطمینان خاطری برای گردشگران داشته ایم .”
 
محمدی ، ملبس بودن اعضاء جوانان به پوشش محلی کردستان ، افزایش پست های امداد و نجات در نقاط مختلف محورهای مواصلاتی استان ، استفاده از ظرفیت پزشکان جهت حضور درپستهای امداد و نجات ، استفاده از حضور طلاب در خیمه های نماز جهت پاسخگویی به سوالات شرعی مسافران ، برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی در فضاهای دوستدار کودک ، برگزاری تور خبری جهت اصحاب رسانه و خبرنگاران جهت بازدید از فعالیتهای حوزه جوانان و امداد و نجات و …را از خصیصه های بارز و متفاوت از گذشته طرحهای ملی خدمات نوروزی عنوان نمود.
 

40 پایگاه امداد و نجات آماده خدمت رسانی در نوروز

 
مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان کردستان در ادامه جلسه شورای اداری جمعیت استان، از فعالیت 20 پست ایمنی و سلامت و 20 پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در ایام نورز جهت ارائه خدمات امدادی، فرهنگی و آموزشی به مسافران و گردشگران خبر داد .
 
محمدباقر محمدی افزود: 5400 نفر روز امدادگر و عضو جوان جمعیت هلال احمر کردستان در پایگاههای امداد و نجات و پستهای نوروزی در شهرستانهای  تابعه استان کردستان آماده خدمات رسانی به گردشگران و مسافران هستند .
 
وی خاطرنشان ساخت: 20 پست ایمنی و سلامت نوروزی مستقر در مبادی ورودی و خروجی شهرستانهای تابعه استان کردستان آماده ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به هموطنان بوده و همچنین 20 پایگاه امداد و نجات با فعالیت نجاتگران آموزش دیده جمعیت به پوشش حوادث احتمالی در محورهای مواصلاتی استان می پردازند.
 
وی هدف عمده فعالیت پستهای ایمنی و پایگاههای امدادی و همچنین طرحهای حوزه داوطلبان را ایجاد اطمینان خاطر برای مسافران و ساختن سفری آرام و بدون حادثه برای گردشگران استان کردستان خواند .
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان در خاتمه ، تعامل و هماهنگی بین نهادهای خدمت رسان عضو ستاد تسهیلات خدمات نوروزی  استان را به عنوان یک عامل مهم در راستای اجرای طرحهای خدمات نورزی عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود که استان کردستان در کنار سایر استانهای کشور به بهترین شکل ممکن ، بهترین نوع خدمات را به هموطنان ارائه کنند.