نماینده مردم شهرستان‌های یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: عدالت آموزشی در مناطق مختلف استان یزد برای دانش‌آموزان فراهم شود تا در زمینهٔ کسب علم دغدغه‌ای نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید ابوالفضل موسوی بیوکی نماینده مردم شهرستان‌های یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی افزود: موفقیت دانش‌آموزان استان در شاخص‌ترین اعتبار علمی کشور که آزمون سراسری است افتخار بزرگی است.

وی افزود:بسیاری از استان‌ها برای کسب این رتبه تلاش دارند، بنابراین همه برای رسیدن به قله‌های ترقی و پیشرفت علمی در استان تلاش کنند، امیدواریم این صدرنشینی در همه زمینه‌های علمی تحقق پیدا کند.

وی از روسای اداره‌های آموزش و پرورش خواست که عدالت آموزشی را در مناطق مختلف استان برای دانش‌آموزان فراهم کنند تا در زمینهٔ کسب علم دغدغه‌ای نداشته باشند.

موسوی بیوکی بر تعامل و ارتباط آموزش و پرورش استان با دانشگاه‌های یزد تأکید کرد و گفت: این 2 نهاد در کنار هم می‌توانند فضا و شرایط لازم را برای شکوفایی استعدادها فراهم کنند و با استفاده از امکانات و فضا دانشگاه ها برای کارهای پژوهشی و آزمایشگاهی خود نهایت بهره را ببرند.

وی با اشاره به معوقه معلمان حق التدریس، خدمات آموزشی و طرح حمایتی استان یزد اشاره کرد و گفت: باید در این زمینه تمهیدات لازمی اندیشیده شود که معلمان در پایان هرماه دغدغه حقوق و مشکلات معیشتی نداشته باشند.