استاندار اردبیل گفت: مطالعه پروژه راه آهن اردبیل به پارس آباد در شش ماهه اول سال ۹۸ به اتمام می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو استاندار اردبیل در جریان بازدید نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه شهرهای استان از پروژه راه آهن میانه – اردبیل با اشاره به مطالعه خط ریلی اردبیل-پارس‌آباد توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا افزود: مطالعه پروژه راه آهن اردبیل به پارس آباد در شش ماهه اول سال ۹۸ به اتمام می رسد و احداث 16 کیلومتر خط ریلی در شمال استان در دستور کار کشور آذربایجان قرار دارد.

وی بیان کرد:اتصال ریلی شمال استان به آذربایجان راه‌آهن اردبیل-پارس‌آباد را صد درصد توجیه پذیر خواهد کرد و اعتبار این پروژه نیز تامین خواهد شد.

استاندار اردبیل اظهارکرد: اتصال اردبیل به پارس آباد و و شمال استان به کشور آذربایجان می تواند توسعه استان و کشور را به دنبال داشته باشد.

بهنام جو اظهار کرد: برای نخستین بار فاینانس داخلی به یک پروژه ریلی در کشور اختصاص یافته که تلاش های سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک ملی به جهت نگاه مثبت به استان اردبیل جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه از سال آینده اوراق مشارکت نیز به پروژه خط ریلی میانه - اردبیل اختصاص پیدا می کند افزود: باتوجه به نوسانات بازار مصالح احتمال کمبود اعتبار وجود داشته که با رایزنی های مناسب و انتفاعی تلقی شدن آن از سوی سازمان برنامه و بودجه از سال آینده علیرغم اعتبار ملی و فاینانس داخلی اوراق مشارکت نیز تعلق می گیرد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی کل طرح بیش از ۵۱درصد است افزود: پیشرفت فیزیکی زیرسازی آن ۷۳/۸درصد برآورد شده است که با توجه به جدول زمان بندی در وقت مقرر باید تکمیل شود.

بهنام‌جو با اشاره به اینکه تکمیل این پروژه دغدغه اصلی مردم و ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه در استان است بود افزود:با عنایت به پتانسیل گردشگری استان راه‌آهن می‌تواند منجر به رونق حمل و نقل کالا، معادن، مسافر و  رونق گردشگری زمستانی نیز شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ کارگاهی تعطیل نیست افزود: با تزریق اعتبار دراین پروژه ۱۴۷۲نفر از نیروهای بومی و غیر بومی شاغل هستند و در وزارت راه و شهرسازی جایگاه ویژه ای برای خود باز کرده است.

رییس شورای اداری استان اردبیل ادامه داد: امن ترین وسیله در فصول سرد سال و زمستان قطار است و باید همه دست به دست هم دهیم این پروژه به سرانجام برسد.