موج
کدخبر : ۲۶۹۹۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269989

رئیس دادگاه انقلاب یزد اعلام کرد:

رئیس دادگاه انقلاب یزد گفت: شرکت موسوم به پترو ایساتیس جم درشعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی یزد به پرداخت بهای مال از دست رفته محکوم قطعی شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عزیز صابریان رییس دادگاه انقلاب یزد گفت: شرکت موسوم به پترو ایساتیس جم در سالهای 90 و 91 با جعل اسناد دولتی، اعمال نفوذ با پرداخت رشوه و تهیه اسناد غیراصیل و خلاف واقع و ارائه به گمرک و سایر مراجع مرتبط، اقدام به ارتکاب اعمال مجرمانه ای مانند تهیه مواد سوختی و یارانه ای از داخل و قاچاق آن به خارج از کشور بدون پرداخت حقوق دولتی کرده است.

وی افزود: این شرکت بر خلاف ضوابط موجود، گواهی خوشنامی برای تسهیل در صدور محصولات تولیدی اخذ و با سوء استفاده از این گواهی، اقدام به صادرات هزاران تن محصولات سوختی می کند.

رئیس دادگاه انقلاب یزد با اشاره به تلاش گسترده سربازان گمنام امام زمان (عج) در این پرونده گفت: با پیگیری مأموران اداره کل اطلاعات استان یزد با صدور مجوز قضایی یکی از محموله های صادراتی این شرکت توقیف و با آزمایش محموله صادراتی، نوع آن سوخت تولید پالایشگاه های داخل تشخیص داده شد.

صابریان تصریح کرد: دو نفر از اعضای شرکت موسوم به پترو ایساتیس جم با ثبت شرکت های اقماری و ارتباط با برخی از افراد مسئول در تعدادی از پالایشگاه ها و ادارات دولتی و پرداخت رشوه، مواد سوختی یارانه ای از داخل تهیه و به خارج از کشور قاچاق می کردند.

وی با اشاره به سوء استفاده این شرکت از گواهی خوشنامی برای تسهیل امور مرتبط با صادرات خاطرنشان کرد: اصل انتخاب این این شرکت به عنوان دریافت کننده گواهی خوشنامی با اِعمال نفوذ و خارج فرایند های واقعی بوده تا این افراد بتوانند اقدامات مجرمانه خود را راحت تر و سریعتر انجام دهند.

این مقام قضایی یادآور شد: این پرونده در مدت زمان نسبتاً طولانی و پس از انجام کارشناسی های دقیق و متعدد و انجام استعلامات لازم همراه با گرفتن دفاعیات متهمان و وکلای آنان در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی یزد رسیدگی و درباره قاچاق سوخت حکم محکومیت علیه آنان به پرداخت بهای مال از دست رفته صادر شد.

حکم صادره در خصوص این شرکت در محاکم تجدید نظر استان یزد تأیید و قطعی و برای اجرا به اجرای احکام ارسال شده و در مورد سایر جرائم ارتکابی نیز در دادگاه کیفری احکام متناسب قانونی صادر و قطعی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها