مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان از آماده باش یگان حفاظت از اراضی استان اصفهان در ایام نوروز 98 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حمیدرضا امیرخانی تصرفات اراضی ملی و جلوگیری از اقدامات احتمالی متصرفین اقدام به گشت زنی می کنند.

وی اظهار داشت: اداره کل راه وشهرسازی در سال ۹۷ تاکنون نسبت به تعداد ۶۸ فقره اجرای احکام، خلع ید و قلع و قمع به متراژ ۵۱۸ هزار و ۵۹۳ مترمربع به ارزش حدود ۴۸۰ میلیارد ریال نموده است.

امیرخانی در راستای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی دولتی و رفع تصرفات فوری این اراضی ملی بیان داشت: طی سالجاری تعداد ۹۷ فقره زمین به متراژ ۴۳۷ هزار مترمربع و به ارزش حدود ۶۶۳ میلیارد ریال با همت حوزه املاک و حقوقی این اداره کل و هوشیاری عوامل یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن در استان رفع تصرف فوری شده است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان با توجه به فرارسیدن ایام نوروز و مساعد بودن شرایط برای افراد سودجو و فرصت طلب به منظور تجاوز به اراضی ملی و دولتی و تصرف در آنها خواستار اقدامات پیشگیرانه در خصوص تصرفات اراضی ملی و دولتی در ایام نوروز شد.

وی ادامه داد: این اراضی عمدتا در شهرستانهای کاشان، لنجان، آران وبیدگل، فریدن، بوئین ومیاندشت، نجف آباد، خوانسار، مبارکه ، اردستان، دهاقان، نطنز، گلپایگان، شهرضا، سمیرم، نجف آباد، شاهین شهر و میمه، نیک آباد و کوهپایه، اصفهان، نائین، خوروبیابانک و فریدونشهر رفع تصرف شده است.

 مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت: در ایام نوروز روزانه ۲۱ اکیپ در کل شهرستانهای تابعه اقدام به گشت زنی و ۳ اکیپ از استان  اصفهان نیز هر روزه به کلیه شهرستان ها جهت کنترل و نظارت بر عملکرد گشت ها اعزام می شوند.