موج
کدخبر : ۲۶۹۷۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269783

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل از شناسایی 895 واحد صنفی متخلف در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رامین صادقی در خصوص اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز 98 اظهار داشت: تعداد 895 واحد متخلف به علت گرانفروشی، عدم درج قیمت ،عدم صدور صورتحساب و ... به ارزش 22 میلیارد و 560 میلیون و 589 هزار و 467 ریال شناسایی و با پرونده های تخلف جداگانه جهت صدور رای به شعب تعزیرات حکومتی معرفی شده ا ند .

وی بیان کرد: در راستای سیاست تشدید بازرسی و تسریع در رسیدگی به تخلفات و برخورد قاطع با متخلفان و سوداگران اقتصادی، بازرسان سازمان با گذشت 50 روز از اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز، 28 هزار و 547 مورد بازرسی از واحد‌های صنفی ، تولیدی، توزیعی، خدماتی و... را انجام دادند.

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل افزود : براساس این گزارش در همین مدت تعداد 526 مورد گزارش مردمی و ناظرین افتخاری دریافت که پس از انجام تحقیقات تکمیلی و کارشناسی ، همگی مورد رسیدگی قرار گرفت که تعداد 61 واحد، تخلف صنفی داشته است .

صادقی خاطر نشان کرد : تعداد 2 هزار و 119 مورد بازرسی از بازار میوه و مرکبات، هزار و 460 مورد بازرسی از شیرینی جات ، آجیل و خشکبار، پوشاک و کیف و کفش تعداد 2 هزار و 484 مورد بازرسی انجام و در مجموع 236 پرونده تخلف تنظیم و جهت رسیدگی به مراجع قانونی ارسال شده است .

وی با بیان اینکه بازرسی‌ها به صورت دوره‌ای همچنان تداوم دارد، اضافه کرد: شهروندان عزیز می‌توانند برای جلوگیری از سود جویی برخی از واحدهای صنفی ، در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی اعم از گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، کم‌فروشی، حراج غیرقانونی و ... در واحدهای صنفی ، مراتب را بصورت حضوری و یا از طریق تماس با سامانه 124 واحد رسیدگی به شکایات مردمی در مرکز استان و شهرستان های تابعه اطلاع دهند تا سریعاً تحت رسیدگی قرار گیرد .

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها