موج

استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: تولیدات شاخص و صادراتی منطقه باید شناسایی شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان با بیان اینکه تولیدات شاخص و صادراتی منطقه باید شناسایی شود افزود: باید با شناسایی بازارهای هدف و استفاده از پتانسیل های منطقه در راستای توسعه صادرات تلاش کنیم.

وی افزود: فرش یکی از مهم ترین صنایع صادرات محور استان است که باید ازاین مزیت استان برای توسعه صادرات بهره گیری کنیم.

استاندار اردبیل با تاکید بر شناسایی واحدهای صنعتی و تولیدی که صادرات محور هستند ، گفت: با شناسایی و رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی صادرات محور اقدامات حمایتی از قبیل اختصاص تسهیلات سرمایه در گردش و تسهیلات توسعه طرح برای این واحدها انجام می شود.

بهنام جو بیان کرد: اقدامات دیگری چون تلاش برای اجرای پروژه های منطقه آزاد ، ایجاد بازارهای جدید صادراتی  ،اتصال خط ریلی استان به جمهوری آذربایجان و برپایی نمایشگاه دائمی محصولات تولیدی استان در سال آینده در راستای توسعه صادرات استان برنامه ریزی و عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه گسترش صادرات برای افزایش درآمد تولید کننده داخلی امری ضروری است ، بر تلاش دستگاه های مرتبط و اتاق بازرگانی برای برنامه ریزی در راستای گسترش صادرات تاکید کرد.

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل نیز در این جلسه ارزش صادرات غیرنفتی استان در یازده ماهه سالجاری را 91.6 میلیون دلار اعلام کرد.

رامین صادقی افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 141 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به صادرات 53.6میلیون دلاری صادرات چمدانی گفت: این نوع صادرات نیز 91 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افرایش یافته است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها