مدیر موسسه هنری مد و لباس دانش آراء گفت: هدف منشور مد و لباس اصلاح فرهنگ صحیح پوشش با رعایت معیارهای ایرانی- اسلامی و ارتقای کیفیت سطح زندگی مردم با انتخاب هوشمندانه پوشش می باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، سید رضا میر محمد صادقی دراولین نشست خبری مد و لباس بیان داشت: هدف تخصصی منشور مد و لباس در اصفهان ایجاد بستری مناسب برای شناسایی و حمایت از طراحان  حوزه مد و لباس است.

وی افزود: منشور مد و لباس  با دو هدف عمومی و تخصصی طراحی شده است که یکی از اهداف عمومی آن اصلاح فرهنگ صحیح پوشش با رعایت معیارهای ایرانی- اسلامی، ایجاد بستری مناسب برای شناسایی طراحان لباس و استفاده بهینه از ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری در این زمینه است.

مدیر موسسه هنری مد و لباس دانش آراء با اشاره به تدوین و رونمایی از نخستین منشور مد و لباس و عملکرد طراحان در شهریورماه  امسال گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد وظیفه سیاست‌گذاری و ساماندهی حوزه مد و لباس کشور را دارد و در این خصوص با تشکیل کارگروهی، فعالان این عرصه همچون اتحادیه‌های تولید و توزیع پوشاک، کارگاه‌های صنعتی، طراحان و دیگر فعالان بازار تولید و توزیع پوشاک حضور دارند.

میر محمد صادقی گفت: امسال با حضور300 طراح در استان اصفهان توانستیم نخستین نمایشگاه لباس دانشگاهی را برگزار کنیم.

نمایشگاه لباس و مد

مدیر موسسه هنری مد و لباس دانش آراء تصریح کرد: تاکنون حدود 1000 نیروی انسانی  در حوزه مد و لباس، طراحی دیجیتال و طــراحی  روی پــــارچــــــه تربیـت کرده ایم.

 وی با اشاره به فعالیت های این موسسه در سال 97 بیان داشت: ثبت 300 طرح ، شرکت در جشنواره‌های مختلف و کسب مقام های برتر از دیگر فعالیت های موسسه هنری مد و لباس دانش آراء است.

میر محمد صادقی اظهار داشت: برگزاری 35 همایش تخصصی ، برگزاری 8 نشست تـخــصـصــی با حضور کارشناسان مد و لباس، برگزاری نخستین نمایشگاه ایرانی- اسلامی اصفهان از دیگر فعالیت‌های این موسسه می باشد.

وی افزود: از جمله برنامه‌های پیش رو موسسه هنری مد و لباس برگزاری نمایشگاه‌های فصلی و موضوعی و جشنواره طراحی لباس در سال 98 است.

مدیر موسسه هنری مد و لباس دانش آراء همچنین از تصویب ایجاد رسته صنفی طراحان پوشاک در زیر مجموعه اتحادیه پوشاک در کمیسیون کار و حرفه مجلس خبر داد. 

به گزارش موج، اولین نشست خبری مد و لباس با محوریت تدوین نخستین منشور مد و لباس و عملکرد طراحان اصفهان با حضور سید رضا میر محمد صادقی، مدیر موسسه هنری مد و لباس دانش آراء، محمد حسین طغیانی، مدیر شرکت سها دانش نقش جهان، سمیه شفیعی‌نیا، استاد دانشگاه و طراح حوزه عفاف و حجاب و ژاله کیانی، مدرس و طراح لباس برگزار شد.